Çarşamba , Kasım 21 2018
Anasayfa / Bilgi / 10 Bin Lira Sermaye ile Yapılacak İş Fikirleri

10 Bin Lira Sermaye ile Yapılacak İş Fikirleri

Günümüzde işsizlik büyük bir problem durumuna gelmiştir. İnsanların çalıştığı yerden çıkarılması ya da fabrikaların, iş yerlerinin kapatılması sonucu insanlar işsiz kalmışlardır. Kimi zamanda işçi ile iş veren arasındaki beklenti düşük olduğu için yollarını ayırmışlar iş bulma sıkıntısı yaşamışlardır. Bu kadar işsizliğin olduğu bu ortamda neler yapılabilir? Ya iş aramaya devam edeceksiniz ya da kendi iş yerinizi kuracaksınız.

Herkesin hayali ufak bir işletme sahibi olmaktır. Ancak insanlar atılım yaparken korkarlar ve ellerindeki fırsatları kaçırırlar. Kimi elindeki mevcut parasını garanti bir yere yatırmak ister kimiside elinde nakit parası bulunmadığı için hayalindeki işi kuramaz. Önemli olan aslında sektörleri iyi araştırıp yatırımımızı doğru iş yeri üzerinde kullanmaktır. Yapılması gereken şey 2017 verilerine bakarak hangi sektör daha fazla kazanç getirmiş ve minumum zararla atlatmış. Tanınmış sayılı zenginlere baktığımız zaman hepside ufak işletmelerle bu günlere gelmiştir. Yaptıkları doğru yatırım sayesinde isimlerini duyurmuşlar ve marka olmuşlardır.

Tavsiye :  Vadeli Hesap Nedir, Nasıl Açılır? Faiz Nasıl Hesaplanır?

Elimizde nakitimiz yoksa nasıl işletme açabiliriz? Birçok banka müşterilerinin işletme hayalini geröekleştirmek için devlet destekli krediler sunmaktadır. Kobi sistemi ile aldığınız kredilerle ufak bir işletme açabilirsiniz. Yatırımınızı doğru sektöre yaparak zengin olabilirsiniz. Devletinde destek olduğu KOBİ‘de yer alabilirsiniz.

Tavsiye :  Sermayesiz Yapılabilecek 25 Yeni İş Fikri

10 bin TL sermaye ile ne tür işler yapılabilir?

Herkesin hayalinde bir işletme kurma fikri vardır. 10 bin TL ile güzel yatırımlar yapılabilir. Önemli olan doğru yatırım sektörünü bulmaktır. Elinizdeki hazır parayı ya da çektiğiniz krediyi çöpe atmamak adına sektörlerin iyi araştırması gerekilmektedir. Birçok şirket bayilik vermektedir. Sanırım başlangıç için en iyi yol bu olur. Size uygun bir şirketten bayilik alıp işe başlayabilirsiniz. Bunun en önemli avantajı büyümekte olab bir çok şirketin bayilikleri ücretsiz vermesidir. Aynı zamanda bilindik bir markadan bayilik açmanız ve o markanın ismini taşımanız size avantaj olarak dönecektir. Günümüzde reklam piyasası önemlidir. Kendini iyi şekilde tanıtan bir firmanın ürünü sizin elinizde değerlenecektir. Kendi adınıza kurduğuuz bir markanın ise tutulması riskli ve zaman alıcıdır. Sektör yatırımını iyi seçip elinizdeki 10 bin TL ile güzel yatırımlar yapabilir ve zengin olabilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir