Anasayfa / Araç Kredisi / 10 Yaşa Kadar 2. El En Uygun Taşıt Kredisi Veren Bankalar

10 Yaşa Kadar 2. El En Uygun Taşıt Kredisi Veren Bankalar

İnsanların neredeyse temel ihtiyacı haline gelen olmazsa olmazı taşıtlardır. Ekonik şartlara göre herkes iyi ya da düşük modellerde arabalar alarak ihtiyaçlarını gidermektedir. Sonuçtainsanların algısında ayağımızı yerden kessinde görüşü vardır. Burada arabanın insan hayatındaki büyük önemini fark etmek mümkündür. 

Peki araba alırken nakit paramız yoksa nasıl araba alabiliriz. Bankaların sunduğu hizmetlerden bir tanesi de taşıt kredisidir. 

Taşıt kredisi nedir? Taşıt kredisi; insanların araç sahibi olmak istekleri karşılığında bankaların sunmuş olduğu hizmetlerden biridir. Bu kredi ister sıfır olsun ister ikinci el her iki durumda da kullanılabiliyor. Ancak yapılması gereken şey bankaların kredi imkanlarının araştırılıp değerlendirilmesi. Araştırmalarınızı iyi yaptıktan sonra size en uygun bankadan taşıt kredisi alabilirsiniz. Tabi bu durum için kredi notunuz önem arzediyor. Kredi notunuz iyi ise başvuru talebinizin gerçekleşmesi daha mümkündür. 

Tavsiye :  Araba Alarak Yatırım Yapmak Doğrumudur?

Alacağınız araca karar verdikten sonra size uygun bankaya gidip alacağınız arabanın kaç vadede ödeneceğini öğrenip ona göre ödeme planı çıkarmalısınız. Bankalara göre değişebilir bir ödeme planı, vade sistemi olabilir.

İster sıfır ister ikinci el araba olsun 10 yaşa kadar vade veren bankaka bulunmamaktadır. İhtiyaç kredileri gibi taşıt kredileri de en fazla 48 ay vade ile verilebilmektedir. Ancak kimi bankalar 4 sene içinde ödeme planlarını müşteriye göre ayarlayabilmektedir. Balon ödeme sistemi denilen bir sistemle dönem içerisinde toplu gelen ödemeleri kabul edebilmektedirler. Bu sistemin amacı müşterinin aysal olarak eline geçen fazla parayla müşteriye rahat ödeme planı çıkarmaktadır. Böylelikle müşteriyi faiz yükümlülüğünden kurtarmıştır.

Tavsiye :  Yapı Kredi Bankası 20.000 TL Taşıt Kredisi Kampanyası

Taşıt kredisinin önemi araç almak isteyip nakiti olmayan, para biriktirmekte zorlananlar için iyi bir fırsattır. Tabi bu araçları alırken sizin bütçenize uygun istediğiniz arabayı alarak hem faiz oranlarına hem de ödeme yani vade planlarına bakarak almanızda fayda vardır. Hayalinizdeki arabayı almak ve rahat bir şekilde istediğiniz yere ulaşmak bankaların sağladığı imkanlarla mevcuttur. 

Tavsiye :  10 Yaşa Kadar İkinci El Taşıt Kredisi Veren Bankalar

Daha önce herhangi bir bankadan kredi çektiyseniz ve kara listeye alındıysanız öncelikle bu kara listeden çıkmanız gerekmektedir. Aksi taktirde kredi başvuru talebeniz geri çevirelecektir. Hayalinizdeki arabaya kavuşmanız dileğiyle. 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir