Anasayfa / Konut Kredisi / 20 Yıl Vadeli Konut Kredisi Veren Bankalar Faiz Oranları ve Şartlar

20 Yıl Vadeli Konut Kredisi Veren Bankalar Faiz Oranları ve Şartlar

Bankalar konut kredilerinde en fazla 120 ay vadeli olarak kredi imkanı sağlıyordu. Konut kredisi faizlerinin son zamanlarda artması ile aylık ödemeler oldukça fazla gelmeye başladı. Bu çerçevede bankalar özel kuruluşların vermiş oldukları 240 ay vade imkanını müşterilerine sunmaya karar verdi. Böylelikle atılacak adımlar çerçevesinde faiz oranları düşecek müşteriler kredi ödemelerinde zorlanmayacak. 20 yıl konut kredisi başvuruları alan bankalar şu şekilde sıralayabiliriz. 

Albaraka Türk Katılım Bankası, Garanti Bankası, Denizbank, Türkiye İş Bankası, VakıfBank, Vakıf Katılım Bankası, Ziraat Bankası, Ziraat Katılım Bankası, Yapı Kredi Bankası 20 yıl vadeli konut kredi veren banakalar arasında yer almaktadır. Vade sayısını artıran bankalarda konut kredisi faiz oranlarının % 0,75 ile % 0,85 aralığında gözlenmesi beklenmektedir. Bu kampanya ile konut fiyatlarında bir düşüş yaşanacağı ve 120 ay vadeli konut kredisi faizlerinde de bir düşmenin gözlemleneceği beklenmektedir. 120 ay vadeli konut kredisi faiz oranının ise % 0,55 oranlarını düşmesi ön görülmektedir. Şuan bankalar gayrimenkul firmaları ile anlaşma sağlayıp sonrasında bu faiz indirimlerinin yaşanacağı düşünülmektedir.

Tavsiye :  Dosya Masrafsız Konut Kredisi Veren Bankalar ( Güncel Oranlar )

20 yıl yani 240 ay konut kredisi veren bankaların konut kredisi hesaplama yöntemine baktığımızda Denizbank’tan konut kredisi çeken bir müşteri 70 bin Türk Lirası konut kredisi için % 1,19 faiz oranıyla 20 yıl vade ile aylık 885 Türk Lirası öder. Bu tutarın içinde dosya masrafları, ekspertiz ücretleri gibi masraflarda dahil edilmiştir. Vade sayısının artması ev sahibi olmak isteyenleri kira öder gibi evilerini ödeme imkanı sağlamaktadır. Garanti Bankası 20 yıl vadeli konut kredisi hesaplama yöntemine göre 70 bin Türk Lirası konut kredisi çekmek isteyen bir müşteri 240 ay vadeli % 1,14 faiz oranıyla 854,24 Türk Lirası öder. 240 ay ödeme sonucunda banka müşteriden 135.018,29 Türk Lirası toplam para alır. 240 ay vade öncesinde faiz oranı % 1,19 ike bu vade sayısıyla % 1,14 olmuştur. 

Tavsiye :  Odeabank 10 Yıl Vadeli 100.000 TL Konut Kredisi Kampanyası

Eğer vade sayısı uzun olsun ama ödemelerimi rahatça yapıp ev sahibi olmak istiyorum derseniz saymış olduğumuz 20 yıl vadeli konut kredisi veren bankaların müşteri hizmetlerini arayarak ya da size en yakın şubelerine giderek detaylı bilgi alabilir uygun gördüğünüz takdirde başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir