Anasayfa / Bilgi / 2022 Engelli Maaşına Kredi Veren Bankalar

2022 Engelli Maaşına Kredi Veren Bankalar

Bu yıl pek çok banka müşterilerine 0 masraflı, kesintisiz kredi imkanı tanımaktadır. Engelli maaşına kredi veren bankalarda da her geçen gün bir artış gözlemlenmektedir. 2022 şartlarına uyum sağlayan engelli vatandaşlar, devlet tarafından bakım ücreti almaktadır. İçeriğimizde de 2022 Engelli Maaşına Kredi Veren Bankalar ve Kredi veren bankaların listesi yer alacak.

Engelli maaşına kredi sağlayan bankalar

Bankalar, kredi başvurusunda bulunan müşterilerinden gelir belgesi talep etmektedir. Burada yeterli geliri olan engelli vatandaşlar için banka tarafından kredi sağlanmamaktaydı. Ancak son birkaç yıldır devletin ve ilgili bakanlıkların attığı adımlarla engelli vatandaşlara da kredi sağlanmaktadır.

Tavsiye :  Vakıfbank Şube Çalışma Saatleri

Engelli vatandaşlara, ihtiyaçları halinde maaşlarının 10 katı kadar kredi imkanı sağlanmaktadır. 3 ayda bir verilen engelli aylığının 10 katı kadar kredi sağlanmaktadır.

Hangi bankalar kredi sağlamaktadır?

Vakıfbank, Halkbank, Denizbank, Akbank, Garanti Bankası, Yapı Kredi Bankası ve Ziraat bankası engelli vatandaşlarımız için kredi desteği sağlıyor.

2022 engelli maaşı nasıl alınmaktadır?

2022 engelli maaşı, %40 ve daha üzeri engelliliği olan vatandaşlara verilmektedir. Engellilik oranının hastane raporu ile kanıtlanmış olması gerekmektedir.

Tavsiye :  ÇKS Belgesi ile Çiftçilere Kredi Veren Bankalar ( Masrafsız )

Engelli maaşı alınması için aynı zamanda kişi başına düşen gelirin asgari ücretin 3’te biri kadar olması gerekmektedir. 16 yaşından küçük bireyler 2022 engelli maaşından faydalanamamaktadır.

Başvuru detayları

Engelli maaşı almak isteyen engelli bireyin, ikamet adresinin olduğu vakıfa başvuru yapması gerekmektedir. Başvurular dilekçe ile veya vakıfa başvurarak yapılmaktadır. Burada işlemleri gerçekleştirecek kişinin engelli bireyden mahkeme kararıyla vekalet alması gerekmektedir.

Engelli maaşı için gerekli belgeler nelerdir?

Engelli maaşları için;

Mal bildirimi,

Tavsiye :  Yapı Kredi Mobil Uygulaması ile Anında 5 Dakikada Kredi

Dilekçe,

Vukuatlı nüfus kayıt belgesi,

Sağlık kurulundan alınan rapor,

2 tane vesikalık, ,

Fakirlik kağıdı,

maaş alınmadığını belgeleyen resmi kağıt gerekmektedir.

Engelli maaşı ödemeleri bir yılda toplam 4 kez verilmektedir. Maaş alma tarihi ise kişinin doğum tarihine göre değişkenlik göstermektedir. Engelli maaşları PTT aracılığıyla çekilmektedir.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’ndan engellilere bayram müjdesi

Bayrama özel olarak 28 Ağustos Pazartesi ve 29 Ağustos Salı günü PTT’ler açıktır. Kurban Bayramı’na özel olarak engelli maaşları bu ay bayram öncesinde yatacaktır. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir