Pazartesi , Kasım 12 2018
Anasayfa / Bilgi / Araba Sahibi Olmak İsteyenlere Tamamı Senetle Araba Satışı Yapan Firmalar

Araba Sahibi Olmak İsteyenlere Tamamı Senetle Araba Satışı Yapan Firmalar

Bankalar sundukları kredi imkanları sayesinde birçok ihtiyacınızı karşılamanızda faydalı olabiilmektedirler. Öneğin konut alımları için yeterli birikimi olmayanlara konut kredisi ya da bir araç sahibi olmak isteyenlere taşıt kredisi sağlayarak hayallerini gerçekleştirme de yardımcı olabilmektedirler.

Ancak kredi kullanabilmek için gerekli şartlar vardır. Bunlardan en önemlisi kredi puanınızdır. Kredi puanınız Kredi Kayıt Bürosu (KKB) tarafından oluşturulmuş kişisel puanınızdır. Bu puanlar sizin ödeme alışkanlıklarınızı yansıtır. Yani bankalardan kullandığınız ürünlerden olan kredi ya da kredi kartlarına yaptığınız ödemelere göre şekillenir. Ödemelerinizi bankanın belirlediği miktarlarda ve zamanlarda gerçekleştiriyorsanız kredi puanınız iyi bir seviyededir diyebiliriz. Kredi puanınız 1 ile 1900 arasında bir puan sistemine göre belirlenmiş olup, 1 ile 1499 arasındaki puanlar riskli seviyelerde yer almaktadır. 1500 ve üstündeki puanlar ise iyi olarak değerlendirilmektedir. Diğer bir şart ise gelir belgeniz veya maaş bordronuzdur. Kredi başvurularınızda bu belgeleri ibraz etmeniz gerekebilir.

Tavsiye :  Garanti Bankası Bireysel Kredi Başvurularında Gereken Belgeler Nelerdir

Bir taşıt sahibi olmak amacıyla yapılan kredi başvurularında bankalar tarafından sonuç olumsuz olarak yanıtlanabilir. Ancak bu gibi durumlar için de bulunsanız da hala taşıt sahibi olmanız mümkündür. Senet ile araç satışı yapan işletmeler de piyasalarda mevcuttur. Ticaret işletmelerinde hala kullanılabilen bir yöntem olan senet ile satışı yöntemi otomotiv sektöründe de çok bilinen bir şey olmasa da mevcuttur. Senet ile satış yapan kurumlar sizden araç için bir miktar peşinat isteyebilirler. Bu peşinatı aracın ücretinden düşerek kalanı taksitler halinde ödersiniz. Ayrıca otomotiv firmaları faizsiz olarak yaptıkları için faiz kullanmak istemeyen kişiler için senet ile araç satın alımı daha uygun olmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir