Anasayfa / Bilgi / Araç Kiralama ( Rent a Car ) İstasyonlarına KOSGEB Destekleri Veriliyor mu?

Araç Kiralama ( Rent a Car ) İstasyonlarına KOSGEB Destekleri Veriliyor mu?

KOSGEB birçok yeni girişimciye katkı sağlamak için hibe ve faizsiz kredi imkanı sağlıyor. Hangi sektörler KOSGEB’in yardımlarından faydalanacağı tek tek belirlenmiş. Buradan anlayacağınız üzere her sektör bu devlet desteğinden ne yazık ki faydalanamıyor. Hangi sektörlerin yararlanacağı KOSGEB’in intenet sitesinde kodlarıyla beraber belirtilmiş. Bu yardımdan yararlanacak sektörlerden biri de Araç Kiralama İstasyonlarıdır. Turizimin geliştiği bölgelerde daha çok görülen bu iş kolu hemen hemen her yerde faaliyet göstermektedir. Bu işi yapmak isteyen girişimciler KOSGEB tarafından destek verilmesi gerekenler listesinde  yer almıştır. 

Açacağınız araç kiralama istasyonları ister faaliyet içinde olsun isterse yeni bir iş yeri açın devlet tarafından destekleniyor. KOSGEB kiralama ve leasing faaliyetleri adı altında açmış olduğu alt başlılarda ”motorlu kara taşıtlarının kiralanması ve leasing”  adı ile hibe ve faisiz kredi veriyor. 

Tavsiye :  ÇKS Belgesi Nasıl Çıkarılır? Kimler ÇKS Belgesi Alabilir?

Araç Kiralama İstasyonlarına Verilen Destekler Nelerdir

Nerede olursanız olun Türkiyenin tüm il ve ilçelerinde bu sektörde faailiyet göstermek istiyorsanız KOSGEB’in desteklerinden faydalanabilirsiniz. Hibe ve faizsiz kredi ile açılış masrafları, daha sonra ortaya çıkacak giderler, makine ve teçhizat alımları gibi durumlarda ekonomik olarak büyük katkılar yapmaktadır. KOSGEB 50.000 Türk Lirası hibe para yardımı yaparken bunun yanında 100.000 Türk Lirası faizsiz kredi imkanıda sunmaktadır. Araç kiralama istasyonuna ait 50.000 Türk Liralık hibe alabilmek için 70.000 Türk Lirası civarında bir fatura, 100.000 Türk Lirası faizsiz kredi alabilşmek için 130.000 Türk Lirası civarından bir furanızın olması gerekmektedir. KOSGEB erkekler için % 70 bayanlar için % 90 oranında destek sağlamaktadır. Bu meblağlarla araç kiralama istasyonu açacak olan ya da açmış olan girişimciler birçok eksik ve giderlerini karşılama imkanı bulmaktadır. Faizsiz kredilerden yararlanmaya hak kazanan işletme sahipleri anlaşmalı bankalara başvuru yapabilirler. Burada değinmemiz gereken yanlış anlaşılan bir konu var. KOSGEB işyeri açmak için destek vermez açmış olduğunuz işyeri için girişimcileri destekler.Tüm bu bilgiler ışığında başvuru şartlarına uyduğunuz takdirde yapacağınız ilk şey uygulamalı girişimcilik eğitim derslerine katılmaktır. Bu katılım sonucunda girişimcilik sertifikasını almanız gerekmektedir. Daha sonra gerekli prosedürleri takip ederek uygun görülmesi halinde hibe ve faizsiz kredi yardımından yararlanabilirsiniz. 

Tavsiye :  Aktifbank Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası ( Direk Bağlantı )

Değinmemiz gereken kısa bir bilgide KOSGEB tarafından projesine onay verilen iş, girişimcinin faturalandırdığı giderlerini kapsamaktadır. Verilecek para ya girşimcinin hesabına ya da girişimciye verilir. Araç kiralama istasyonları için alcağınız destek ve hibeler bu şekildedir. Sizinde araç kiralama işinizde nakit sıkıntısı yaşayıp desteğe ihtiyacınız var ise KOSGEB’e müracat edebilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir