Anasayfa / Hayvancılık Kredisi / Arıcılık Kredisi Veren Bankalar ve Şartları ( Gerekli Belgeler )

Arıcılık Kredisi Veren Bankalar ve Şartları ( Gerekli Belgeler )

Ülkemizde, hayvancılık ve tarım alanında çok fazla çeşitlilik vardır. Çünkü ülkemizin sahip olduğu coğrafya, çeşitli iklim özellikleri ve fiziksel nitelikler taşımaktadır. Bu sayede de hayvancılık ve tarım üretimi konusunda birçok avantaja sahip olabilmek mümkündür ve gelir kapısı yaratabilmek bu anlamda kolaydır. Tarımsal üretim ve hayvancılıktan gelir elde eden kişiler, bir anlamda da yerli üretimi kalkındırmaktadır ve ülke ekonomisine önemli katkılar sağlamaktadırlar.

Bugün ülkemizde en sık tercih edilen hayvancılık alanlarından birisi de arıcılıktır. Bu sektöre giriş yapabilmek için ise belirli bir finansmana sahip olmak gerekir. Çünkü kurulacak olan arıcılık işi için arı, kraliçe arı, arı kovanları ve bu iş için gerekli olan teçhizatların satın alınması gerekmektedir. Bu anlamda arıcılık işi kurmak isteyen ve arıcılık işi kurmak için finansmana ihtiyacı olanlara devlet tarafından çeşitli hibe ve kredilendirmeler sağlanmaktadır. Bu olanakların yanı sıra ayrıca bazı bankalar da arıcılık işine özel olarak düşük faizli krediler sağlamaktadırlar. Bu bankalar arasından değerlendirilebilir olan 5’ini size yazımızda tanıtacağız. 

Tavsiye :  Devlet Destekli Hayvancılık Kredisi Nasıl Alınır

1-ZİRAAT BANKASI

Hayvancılık ve tarım kredilendirmeleri denilince akla ilk gelen devlet bankası olan Ziraat Bankası, arıcılık sektöründe girişimci olmak isteyenlere veya hali hazırda arıcılık yapmakta olup finansmana ihtiyacı olanlara kredi vermektedir. Ziraat bankasının arıcılık kredisinden faydalanmanın temel şartı ise 50 kovan ile arıcılık yapıyor olmaktır. Bu yönden banka yıllık %5 faiz oranı ile kredi vermektedir.

Tavsiye :  Arıcılık Kaz ve Hindi Yetiştiriciliğine Hibe Başvuruları Başladı! ( Yüzde 100'e Varan Hibe Desteği )

2-VAKIFLAR BANKASI

Vakıflar Bankası’ndan arıcılık işi için kredi kullanmak isteyenler bankanın “işletme kredileri” kategorisinden kredi edinbilirler. Banka bu kredi segmentine özel faiz oranları uygulamaktadır. Ayrıca arıcılık işi için bankanın avantajlı bireysel ihtiyaç kredisi altenatiflerinden de faydalanabilmeniz mümkündür. 

3-HALK BANK

Halk Bank, tarımsal krediler konusunda hassasiyet gösteren ve faiz oranları konusunda düşük seçenekler sunan bankalar arasında yer almaktadır. Bankadan IPARD programı kapsamında 4 sene vadeli olarak arıcılık kredisi kullanabilmeniz mümkün. Bankadan kredi alabilmenin temel şartı ise 50 kovan ile arıcılık yapıyor olmaktır.

Tavsiye :  Düşük Faizli ve Uzun Vadeli Hayvan Kredisi Çekmek İçin Ziraat Bankası En Doğru Seçim

4-QNB FİNANSBANK

QNB Finansbank, arıcılık işine girmek isteyenler için arılı kovanların masrafının %85’ine kadar kredilendirme vermektedir. 3 aylık yahut 2 senelik olarak bankadan kredi kullanabilmek mümkün. 

5-TÜRK EKONOMİ BANKASI

Arıcılık işi için gerekli olan tüm fiziksel ürünlerin satın alımlarını karşılamak üzere Türk Ekonomi Bankası’ndan düşük faiz oranları ve esnek ödeme seçenekleri ile kredilendirme alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir