Anasayfa / Bilgi / Askeri Personele Faizsiz Kredi Veren Bankalar Hangileri?

Askeri Personele Faizsiz Kredi Veren Bankalar Hangileri?

Ülkemizin güvenliği ve geleceği için canlarını feda etmek üzere konuşlanmış olan askerlerimiz için bankalar özel kredilendirmeler sağlamaktadırlar. Askeri personeller için özel olarak kurulmuş olan OYAK (Ordu Yardımlaşma Kurumu) bu kapsamda askeri personellere özel finansal imkanlar sağlamaktadır. OYAK, askeri personellerin düşük faizlerle kredi kullanabildikleri, finansal birikim yapabildikleri bir kurumdur. Bunun yanı sıra OYAK üyesi olan askeri personeller ayrıca bankalardan da kredilendirme konularında avantajlar elde edebilmektedirler.

OYAKBANK başta olmak üzere bazı bankalar, askeri personellere özel olarak düşük faizler ve esnek geri ödeme seçenekleri ile krediler sağlamaktadır. Bu bankalardan bazıları; Türkiye Vakıflar Bankası, Ziraat Bankası, Halk Bankası, HSBC Bank, Türkiye İş Bankası, Türk Ekonomi Bankası, Akbank olarak sıralanabilir. OYAK üyeleri bu bankalardan düşük faizler ile kredi kullanabilecekleri gibi bazı bankalar da TSK personeline faizsiz kredi sağlamaktadır. Bu bankalar mevduat bankalarından farklı olarak katılım bankalarıdır.

Tavsiye :  Bankaların Çalışma ve Mesai Saatleri

ASKERİ PERSONELE SIFIR FAİZLİ KREDİ VEREN KATILIM BANKALARI

Türkiye’de bulunan askeri personellere faizsiz olarak konut kredisi veren konut bankaları; Kuveyt Türk Katılım Bankası, Ziraat Katılım Bankası, Vakıf Katılım Bankası, Al Baraka Türk Katılım Bankası, Türkiye Finans ve Katılım Bankası’dır. 

Tavsiye :  Ev Tapusu İpotekleyerek Kredi Çekme

VAKIF KATILIM: Yalnızca OYAK üyelerinin faydalanabildikleri faizsiz konut kredisi olanaklarını sunan Vakıf Katılım Bankası, 120 ay vade seçeneği ve ayrıca 6 ay ertelemeli olarak kredi geri ödeme imkanı sunmaktadır. 

ZİRAAT KATILIM VE OYAK İŞBİRLİĞİ: Ziraat Katılım, OYAK üyelerine özel olarak faizsiz kredi sağlarken ayrıca Ziraat Bankaları, OYAK mensuplarına özel olarak tüketici kredilerinde faiz indirimi sağlamaktadır. Önek olarak normal tüketici kredisi faiz oranı %1.19 iken OYAK mensupları Ziraat Bankası’ndan %1.16 faiz oranı ile tüketici kredisi kullanabilmektedirler.

Tavsiye :  Odeabank Havale & EFT Saatleri

OYAK KONUT BİRİKİM FONU: Askerlerin üyesi olabildikleri OYAK, askerlerin toplu olarak fon biriktirebilecekleri bir havuz oluşturmuştur. Bu kapsamda fona her yıl belirli tutarlarda ödeme yapan TSK mensupları’nın bu hesapta biriken paraları belirli bir faiz oranı ile de değerlenmektedir. Zira bu özel birikim fonu aracılığı ile askerlerimşz, OYAK’tan konut alabilmek için kredilendirmeyi uygun dönemde talep edebilmektedirler. 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir