Anasayfa / Kredi Notu / Avea Sms İle Anında Kredi Notu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Avea Sms İle Anında Kredi Notu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Tüketicilerin kredi kullanımlarında en hassas olmaları gereken mesele muhakkak ki kredi notudur. Kredi notu, Kredi Kayıt Bürosu tarafından hesaplanan ve düşük olması halinde kredi kullanımında başvuru yapacak olduğunuzda, başvurunuzun reddedilmesinde etkili olabilecek en baş faktördür. Büro, kredi puanını kişilerin kullanmış oldukları kredileri ve kredi kartlarını nasıl geri ödediklerini dikkate alarak hesaplamaktadır. Bu kapsamda, eğer kişilerin kredi kartı ödemelerini geciktirmeleri, kredi borçlarını aksak olarak ödemeleri veya ödememeleri söz konusu ise kredi notları düşük olacaktır. Kredi notu düşük olan kişi ise banka tarafından değerlendirilmeye alındığında başvurusu reddedilecektir. 

Tavsiye :  TEB Kredi Notu Sorgulama Hizmeti

Öte yandan unutulmamalıdır ki kredi başvurusunun reddedilmesi de kredi notunun düşmesine neden olabilecek bir etkendir. Bu yüzden kredi notunuzu bilmeniz ve kredi notunuzu yükseltmek üzere harekete geçmeniz çok önemlidir. Siz de kredi başvurusu yapmadan önce kredi notunuzu öğrenerek, kredi başvurusu yapıp yapmama konusunda kararınızı verebilirsiniz.

Tavsiye :  Kredi Notu Düşük Olanlara Anında Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

KREDİ NOTUNUZU AVEA HATTINIZ İLE ÖĞRENİN

Bugün Türkiye’de telekomünikasyon alanında hizmet veren tüm operatörler, kredi notu öğrenme servisi sağlamaktadır. Bu sayede bireyler de bir sms ile kredi notu öğrenme şansına sahiptir. Bu kapsamda Türk Telekom Hat sahipleri TCKN boşluk doğum yılını yazarak 1122’ye kısa mesaj atarak kredi notlarını öğrenebilirler. Bu servis ücretlidir ve kredi notunuzu öğrenmeniz ile 9 TL tutarında bir bedel ödemeniz gerekmektedir. Bu ücret güncel TL bakiyenizden düşülür veya bir sonraki faturanıza yansıtılır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir