Çarşamba , Kasım 21 2018
Anasayfa / Bilgi / Banka Kredi Notu Sorgulama Güncel Ücretleri ( Fiyat Bilgisi )

Banka Kredi Notu Sorgulama Güncel Ücretleri ( Fiyat Bilgisi )

Çoğumuzun günlük hayatta bir ödeme aracı olarak kullandığımız ve yüksek miktarlardaki nakit paraya duyduğumuz ihtiyaç ile birlikte bankalara yönelmekteyiz. Bankalar sundukları cazip ve bireyin kendi ödeme gücüne göre hesaplanan kredi ve kredi kartları imkanları ile birçok işlememizi görmemizde yardımcı olmaktadırlar. Eğer kredi kartı kullanıcısı iseniz banka sizden düzenli ödeme talep etmektedir. Eğer düzenli ödeme yapmıyor iseniz ileride kredi kullanmak istediğiniz takdirde banka size kredi imkanını ya sağlayamayacak ya da düşük miktarda kredi kullanımı sunacaktır. Kredi kullanımında bulunmak isteyen bireylerin öncelikle yaptığı işlem kredi notu sorgulaması oluyor. Kredi sorgulaması hakkında bilinmeyen bir gerçek vardır ki o da herhangi bir banka veya operatör aracılığı ile kredi sorgulaması yaptırdığınızda bu bankalar tarafında kredi başvurusu olarak algılanarak kredi notunuzun düşmesine neden oluyor.

Tavsiye :  Şekerbank Kredi Kartı Taksitli Nakit Avans Nasıl Çekilir?

Bankalar kredi kullanacak müşterilerine öncelikle kredi notu sorgulama işlemine tabii tutuyorlar. Bunun haricinde insanlar bankalar aracılığı ile veya operatörleri sayesinde kredi sorgulaması yapabilirler. Bu sorgulama sonucunda kredi kullanmayı düşünen bireyler en yüksek olmak üzere ne kadar kredi kullanabileceklerini öğrenmektedirler. Fakat kredi sorgulama işlemi yapacakların bilmediği birşey var ki o da herhangi bir aracı ile kredi notu sorgulama işlemi sırasında bu bankalar tarafından kredi başvurusu olarak algılanıyor ve kredi notunuz bu neden ile kötü etkileniyor yani kredi notunuz düşüyor. Sistem tarafından, aylık borçlanma tutarınız, aylık resmi geliriniz ve aylık ödeme tutarlanız kredi notunuza yansıtılır ve eğer olumsuz bir durum yok ise kredi notunuz yüksektir. Bunun haricinde kredi kartı kullanıyor iseniz kartın net borcu yerine asgari ücretini ödemeniz halinde yine kredi notunuz olumsuz olarak etkileniyor.

Tavsiye :  İdari Takip ve Kanuni Takip Nedir? Aralarındaki Farklar Neler

Kredi puanı 1900’e kadar verilen bir puandır. Eğer daha önce bankaların herhangi bir ürününden yararlanmadıysanız kredi puanınız sıfır olarak gözükecektir. Kredi notunuzu sorgulamanızın bir kaç yolu vardır. Bunlar;

Findeks

findeks.com adresi üzerinden kredi sorgulama işlemi yapabilirsiniz. Öncelikle sisteme üye olmanız gerekmektedir. Kredi sorgulama işlem ücreti 8.85 TLdir. Bu ücreti kredi kartınız ile ödeyip anında kredi notunuzu öğrenebilirsiniz.

Tavsiye :  Kredi Çekmek İstiyorum Ama Banka Reddediyor Neden

Ayrıca Turkcell, Avea ve Vodafone operatörleri ile sorgulama yapabilirsiniz. Ücreti 9 TLdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir