Çarşamba , Kasım 21 2018
Anasayfa / Bilgi / Bankaların Vadeli Hesap Faiz Getiri Kazancı Oranları

Bankaların Vadeli Hesap Faiz Getiri Kazancı Oranları

Geleceğin ne getireceği bilinmez. Hayatımızda her an ihtiyaçlarımız değişiklik gösterebilir ve bu değişikliklere karşı önceden hazırlıklı olmak çok önemlidir. Bugün herhangi bir ihtiyacımızı en hızlı şekilde giderebilmenin en kolay yolu bu ihtiyacımıza yönelik yeterli maddi kaynağa sahip olmamızdır. İşte bu yüzden maddi birikime sahip olmak ve tasarruflu olmak çok önemlidir. Aksi halde bir anda ortaya çıkan ihtiyacımızı karşılayamayabilir ve zor durumda kalabiliriz. Bu anlamda tüketicilerin tercih edebilecekleri çok kritik bir yöntem bulunmaktadır. O da bankalardan vadeli mevduat hesabı açmak ve bir bankada birikim oluşturmaktır.

Tavsiye :  QNB Finansbank 72 Ay Yapılandırma Nasıl Yapılır?

Vadeli mevduat hesapları bankalardan en sık talep edilen hizmettir. Tüketiciler ellerindeki parayı vadeli mevduat hesabına yatırdıklarında, belirli bir faiz oranı ile bankadaki paraları değerlenir. Bankalar tüketicilerden bu yolla aldıkları paraları yansıtma yolu ile aslında kredilendirmelerde kullanmaktadır. Bu anlamda aslında tüketiciler de bankaya paralarını kiralamaktadır. Banka da bu vade süresince bankada duran paraya belirli bir faiz oranı işletmektedir. Eğer siz de elinizdeki parayı tasarruf amacı ile saklamak ve üstüne bir de bu para aracılığı ile ek kazanç elde etmek istiyorsanız o halde bankaların vadeli mevduat hesaplarından faydalanabilirsiniz. Bugün Türkiye’deki birçok mevduat bankası açılan vadeli mevduat hesabı için çok yüksek oranlarda hoşgeldin faizi uygulamaktadır. Yazımızda sizler için vadeli hesap faiz oranları ne durumda bu bilgiyi paylaşacağız. 

Tavsiye :  Qnb Finansbank Sahibi Kimdir?

BANKALARIN VADELİ MEVDUAT FAİZ ORANLARI

Türkiye’deki bankalar mevduat hesap faizleri genel olarak birbirlerine yakın bir perdeden seyretmektedir. Bazı bankalar yalnızca e-Mevduat hesaplarına özel olarak çok yüksek faiz oranları uygulamaktadır ve bu tip vadeli mevduat hesaplarında anlık olarak döviz dönüşümü yapılabilmesinin yanı sıra istenildiği zaman nakit giriş ve çıkışı yapılabilmektedir. Bakalım vadeli faiz oranları 2017 yılında hangi bankada ne kadarmış;

Tavsiye :  Fibabanka Hesap Açımı ve İstenen Belgeler

ING Bank %13.50

Deniz Bank %12.80

Türkiye Ekonomi Bankası %12.25

ABank %11

Anadolu Bank %11

Burganbank %11

Yapı ve Kredi Bankası %11

Odeabank %10.90

Şekerbank %10.50

Halkbank %10.50

Ziraat Bankası %10.25

Akbank %10

Genel olarak Türkiye’deki en yüksek vadeli mevduat faizler bu şekilde sıralanmaktadır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir