Anasayfa / Bilgi / Cebe Havale ile Para Yollama Hangi Bankalarda Var

Cebe Havale ile Para Yollama Hangi Bankalarda Var

Bazı kişiler banka ile ilgili herhangi bir işlem yapmadığı için banka hesabı açtırmayabilir. Bu durumda da kişi para transferi gerçekleştirebilmek için cebe havale yapmak durumunda kalabilir. Kişi sadece para transferi yapacağı bireyin cep telefonuyla cebe havale işlemi gerçekleştirebilmektedir.

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte artık para transferi işlemi elden değil, dijital platformdan gerçekleştirilmektedir. Bu işlem saniyeler içerisinde gerçekleştiği için elden para vererek vakit kaybetme durumu tamamen ortadan kalkmıştır.

Tavsiye :  Bankaların Departmanları

CEBE HAVALE İŞLEMİ NASIL YAPILIR?

Cebe havale işlemi için mobil bankacılık sistemine giriş yapılmalıdır. Daha sonra ise cebe havale bölümünden gerekli bilgiler doldurularak para transferi gerçekleştirilmelidir. Parayı alan kişi SMS’teki şifreyi bankamatiğe girerek kartsız işlemle parayı çekebilir.

HANGİ BANKALAR CEBE HAVALE YAPIYOR?

Günümüzde artık hemen hemen bütün bankalar cebe havale işlemi gerçekleştirmektedir. Ancak bu anlamda ön plana çıkan bankalar vardır. Bunlar;

GARANTİ BANKASI

Garanti Bankası, Türkiye’de verdiği hizmetlerle dikkatleri çekmeyi başarmış olan bir bankadır. Teknolojiye her zaman uyum sağlamış ve müşterilerine birçok olanaktan faydalanma imkanını mevcut kılmıştır. Banka, müşterilerine hızlı işlem yapabilmeyi mümkün kılmakla birlikte cebe havale işlemi gerçekleştiren bankalardandır.

Tavsiye :  Kafe Açmak İstiyorum

QNB FİNANSBANK

QNB Finansbank, hem Türkiye’de hem de uluslararası anlamda büyüklüğünü kabul ettirmiş bir bankadır. Aldığı risklerle önemli başarılara imza atmış olan banka, Türkiye’deki müşterilerine de özel avantajlar sağlamaktadır.

T.C. ZİRAAT BANKASI

Tavsiye :  Akbank Kolay Otomatik Fatura Ödeme Talimatı Nasıl Verilir?

Ziraat Bankası Türkiye’nin en büyük 3 kamu bankası arasında yer almaktadır. Türkiye’de müşterileri için özel düzenlediği kredi kampanyalarıyla ülkede çok önemli işlere imza atmıştır. Bunun yanında banka cebe havale işlemi gerçekleştirme imkanı sağlamaktadır.

İşlemi gerçekleştirmek için Ziraat Bankası bankamatiklerinden giriş butonuna bastıktan sonra para çekme, cebe havale menüsü karşınıza gelecektir. Daha sonra cebe havale işlemi girildikten sonra para transferi yapılacak olan cep telefonu girilmelidir. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir