Anasayfa / Bilgi / Cepten Hızlı Masrafsız Para Havalesi Gönderme

Cepten Hızlı Masrafsız Para Havalesi Gönderme

Bankalar gelişen teknolojilere ayak uyduran sektörlerin başında gelmektedir. 2000’li yılların başlarında hızla gelişen intenet teknolojileri her sektöre dokunmuştur. İntenet kullanımın yaygınlaşması ve erişimin kolaylaşmasıyla birlikte insanlar günlük hayatlarında birçok işlemi intenet üzerinden halleder hale gelmiştir. Ayrıca gelişen cep telefonlarıyla birlikte bilgisayarlara olan ihtiyaç minimuma düşmüş, cep telefonlarından bilgisayardan halledilen bütün işlemleri halledebilir hale gelmişizdir.

Bankalar tüketicilerin istekleri doğrultusunda yaptıkları çalışmalar ile tüketicilere kolaylıklar sağlamaktadırlar. Bu kolaylıklar tüketicilerin günlük işlemlerini gerçekleştirirken daha hızlı işlemler yapmalarını sağlamaktadır. Ayrıca daha güvenli işlemler gerçekleştirirler. Son zamanlarda kullanımı iyiden iyiye artan cepten para gönderme kolaylığı kullanıcıların büyük bir beğenisini toplamıştır. Hemen hemen her banka müşterilerine cepten para gönderebilme özelliğini sağlamaktadır.

Tavsiye :  Ön Ödemeli Kart Nedir? Nerelerde Nasıl Kullanılır?

Cepten para gönderme işlemi için öncelikle bir bankada hesabınız olması gerekmektedir. Ayrıca bu hesabınızda tanımlı cep telefonu numaranızın olması gereklidir. Eğer bir bankada hesabınız var ise ve cep telefonunuz kayıtlı değilse size en yakın şubesine gidip numaranızı kaydetmeniz gerekir. Cep telefonunuzun hesabınızda güncel olması cepten para gönderme uygulaması dışında da işinize yarayabilir. Bankaların yaygın olarak kullanılan mobil şube uygulamaları için de gereklidir.

Tavsiye :  Akbank Yatırım Hesabı İçin Müşterilerinden Ne Kadar Ücret Alıyor?

Cepten para gönderme özelliği için ikinci önemli konu vadesiz hesabınıza ya da kredi kartınıza tanımlı intenet bankacılığıdır. Cepten para gönderme işlemi intenet bankacılığı ya da mobil şube üzerinden gerçekleşmektedir. Mobil şubenize giriş yapabilmek için öncelikle bankanızın size intenet bankacılığı tanımlamış olması gerekmektedir. Tanımlandıktan sonra kart bilgileriniz ya da Türkiye Cumhuriyeti kimlik numaranız ve cep telefonunuzla giriş yaptıktan sonra telefonunuza gelen onay kodunu ilgili bölüme girerek doğruladıktan sonra işlemlere devam edebilirsiniz. İntenet bankacılığına giriş yaptıktan sonra anasayfadaki yönlendirmelerle çok kolay ve hızlı bir şekilde para transferinizi gerçekleştirmeniz mümkün. 

Tavsiye :  Kredi Puanım Düşük Bankadan Nasıl Kredi Alabilirim?

Aynı zamanda bankaların mobil şubeleriyle ve intenet bankacılığı uygulamalarıyla diğer birçok işleminizi bankalarda sıra beklemeden halletmeniz mümkün hale gelmiştir. Fatura ödeme, kira ödeme, kredi kartı ya da kredi taksiti ödeme, havale, EFT, hisse senedi alım – satım ve hatta vergi borcu ödeme gibi işlemlerinizi kolayca halledebilirsiniz. Ayrıca bazı bankalar bu işlemleriniz için ekstra ücret talep etmeyebiliyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir