Anasayfa / Bilgi / Çiftçilere Hangi Bankalar Tarım Kredisi Verir? ( Uygun faizli )

Çiftçilere Hangi Bankalar Tarım Kredisi Verir? ( Uygun faizli )

Tarım ve hayvancılık alanında faaliyet gösteren vatandaşlar için bankalar özel krediler sağlamaktadır. Ülke ekonomisinde önemli bir yer tutan bu alan, ülkenin fizyolojik ihtiyaçlar anlamında dışa bağımlı olmasının önüne geçmektedir. İhracat gelirlerini artırmak ve ithalatı azaltmak adına hükümet bu noktada büyük adımlar atmaktadır.

Özellikle de son zamanlarda sıfır faizli tarım kredisi gündem gelmektedir. Özellikle de genç çiftçilerin teşvik edilmesi ve sahada aktif rol alabilmesi adına bu olanaklar sağlanmaktadır. Hükümet tarafından açılan çiftçilik yatırımlarının yanında Milli Tarım Projesi de bu yıl devreye girmiştir. Bu anlamda ülkede ziraat alanları her geçen gün genişlemektedir. İçeriğimizde çiftçiler için sağlanan avantajlı krediler ve kredi sağlayan bankalar yer alacak.

Tavsiye :  Kredi Çekmeden Senetle Araba Nasıl Alınır?

Özel avantajlı krediler

Ziraat Bankası, çiftçiler için hayvancılık, sulama, traktör, biçerdöver gibi krediler sağlamaktadır. Çiftçiliğin her alanı ülkenin köklü bankalarından olan Ziraat Bankası tarafından desteklenmektedir.

Sağlanan krediler sadece tarım kredileriyle kalmamaktadır. Banka, tarım arazilerinde ihtiyaç duyulan ekipmanların karşılanabilmesi için de nakit kredileri sağlamaktadır. Ödeme konusunda ise büyük bir hassaslık söz konusudur.

Tavsiye :  Denizbank Çek Gönder ile En Kolay Çek İşlemi Beklemeye Son!

Çiftçilerin sürekli şehir merkezi üzerinden bankacılık işlemleri gerçekleştirmesi mağduriyet yaratabilmektedir. Bu durumda banka, yılda bir kere veya iki kereye mahsus olarak kredi ödemeleri talep etmektedir. Ancak tabi ki bu imkanlar Çiftçi Kayıt Belgesi sahibi olan çiftçiler içindir.

Son zamanlarda en çok dikkat çeken kredi ise, 72 ay vadeli faizsiz traktör kredisidir. Ziraat Bankası, esnek ödeme koşullarıyla çiftçilere çok sıkı bir destek vermektedir.

Şekerbank, 60 aya varan vade imkanlarıyla tarla büyütme kredisi sağlamaktadır. Çiftçilerin sıkıntıları için elini taşın altına koyan banka, düşük faiz oranlarıyla kredi sağlıyor. Üstelik ödeme planı ise oldukça esnektedir. Yılda bir, 6 ayda bir veya 3 ayda bir ödeme seçenekleri mevcuttur.

Tavsiye :  Altın Birikimi Yapacaklar İçin Çok Önemli Tüyolar

Hangi bankalar kredi veriyor?

Özel avantajlı çiftçi kredilerini başta kamu bankaları sağlamaktadır. Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank bu anlamda çok büyük fırsatlar tanımaktadır.

Türkiye Ekonomi Bankası ve Garanti Bankası ise, kamu bankalarıyla kıyasıya bir rekabet içerisinde olan bankalardandır. Banka, sadece Hayvan İşletme Belgesi ile kredi başvurusu yapabilme imkanı sağlamaktadır. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir