Anasayfa / Bilgi / ÇKS Belgesi ile Çiftçilere Kredi Veren Bankalar ( Masrafsız )

ÇKS Belgesi ile Çiftçilere Kredi Veren Bankalar ( Masrafsız )

Başta kamu bankaları olmak üzere son yıllarda pek çok banka artık çiftçilere özel krediler sağlamaktadır. Bankalar, çiftçilere kredi verirken Çiftçilik Kayıt Sistemi (ÇKS) belgesi talep etmektedir. İçeriğimizde ÇKS belgesi ile çiftçiye kredi sağlayan bankalar yer alacak.

Denizbank çiftçi kredisi

ÇKS belgesi talep ederek kredi sağlayan bankalar arasında ilk sıralarda Denizbank yer almaktadır. Çiftçilere yönelik atılan bu adımla Denizbank, uzun vadeli ve düşük faizli krediler sağlamaktadır. Sağlanan krediler;

Tarımsal işletme kredisi, tarımsal yatırım kredisi, projeli yatırım kredisi, TMO makbuz senedine dayanan kredi, elektronik ürün senedi kredisi, genç çiftçi kredisi.

Tavsiye :  Kredi Sicili Düzeltme Yolları

Kredi için bankanın talep ettiği belgeler ise;

Çiftçilik belgesi, nüfus cüzdanı fotokopisi, ikametgah belgesi, imza beyannamesi, tapu fotokopisi, taşıt veya traktör ruhsat fotokopisi. Taşıt veya traktör kredisi çekecek kişiler için ruhsat istenmektedir. Banka krediyi güvence altına almak için, müşterisine verdiği taşıtı icraya almaktadır.

Şekerbank

Şekerbank, çiftçilere özel olanaklar sağlayan bankalar arasında yer almaktadır. Bankanın sağladığı kredi olanakları ise;

Tarla büyütme kredisi, tarım ekipmanları kredisi, tarımsal eko kredi, kırsal kalkınmaya destek kredisi.

Tavsiye :  Kredi Kartı ile İnternet Alışverişinde Yeni Dönem (SÜRE UZATILDI)

Banka bu özel kredileri sadece Çiftçilik Kayıt Sistemi belgesi olan kişilere sağlamaktadır.

Vakıfbank

Vakıfbank, çiftçilere kredi sağlayan kamu bankaları arasında yer almaktadır. Bankanın çiftçiye özel sağladığı krediler ise;

İşletme kredileri, yatırım kredileri, proje kredileri ve yatırım içerikli kartlardır.

Çiftçi destek kampanyası anlamında, gübre, yem ve tohum gibi ihtiyaçlar için de bankadan kredi talebinde bulunulmaktadır. Banka, sadece ÇKS belgesine sahip müşterileri için bu imkanı sağlamaktadır.

Ziraat Bankası

Tavsiye :  Sermayesiz İş Kurmak ve Sermayesiz İş Fikirleri

T.C. Ziraat Bankası, tarım ve hayvancılık anlamında faaliyetleri artırmak adına çiftçiye özel krediler sağlamaktadır. Burada şahısların yanında tüzel kişilikler de bankadan kredi talebinde bulunabilmektedir.

Özellikle de 72 ay vadeli sıfır faizli traktör kredisi çiftçilerin yoğun şekilde talep ettiği kredilerdendir. Burada banka yılda bir veya 2 defaya mahsus ödeme alabilmektedir. Her bütçeye uygun çiftçi kredisi sağlanmaktadır.

QNB Finansbank

QNB Finansbank, çiftçi destek sağlayan bankalar arasındadır. Organik ve sürekli tarım çiftçilik faaliyetlerinde bulunan müşteriler için ÇKS belgesiyle kredi sağlamaktadır. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir