Anasayfa / Bilgi / Devlet Destekli Kredi Almak Artık İmkansız Mı?

Devlet Destekli Kredi Almak Artık İmkansız Mı?

Türkiye ekonomisinin canlanması ve girişimcilerin sahada aktif rol alabilmesi için devlet kredi olanakları sağlamaktadır. Bunun yanında vatandaşların ülke ekonomisine katkıda bulunması için çiftçi kredisi de vermektedir. İçeriğimizde verilmekte olan devlet destekli kredi 2017 türlerini açıklayacağız.

Halkbank ve Yapıkredi esnaf kredisi nasıl alınmaktadır?

Bu yıl devlet, Halkbank ve Yapıkredi bankalarıyla esnaf ve zanaatkarlara sıfır faizli kredi sağlamak için anlaşma yoluna gitti. Tabii burada devlet destekli kredi almak için belirli şartları yerine getirmek gerekmektedir.

Devlet, kasanın suiistimal edilmesini önlemek adına esnaf ve zanaatkarların dilekçe ile esnaf kooperatiflerine başvurma koşulunu koymuştur. Dilekçenin yanıtı en geç 30 gün içinde evinize ulaşacaktır. Devlete borçlu veya daha önce destek kredisi almış bir birey, bu krediden yararlanma imkanına sahip değildir.

Tavsiye :  Kuveyt Türk Müşteri Numarası Öğrenme

KOSGEB girişimcilik kredisi

KOSGEB, genç girişimciler için eğitim ve destek kredileri vermekte olan devlet kurumudur. İşyeri sahibi olmak isteyen gençler 32 saat KOSGEB eğitimi sürecinden geçmektedir. Eğitim sürecini tamamlayan aday eğer eğitim sonrası yapılan sınavda başarılı olmuşsa, hibe kredisi almaya hak kazanmaktadır. KOSGEB, her yıl hangi tarihler arasında kurs yapıldığını açıklamaktadır. KOSGEB hibe kredisi almak isteyen bir girişimci, derslere girmek zorundadır.

Tavsiye :  Bankaya Kredi Borcu Gecikmesi Durumunda Ne Olur

Kadın girişimci kredisi

Vakıfbank girişimci kredisi, kadınlarımız için verilmekte olan bir kredi türüdür. Kadınların iş hayatında aktif rol alması için banka tarafından bir miktar fon oluşturmuştur. Uluslararası anlaşmalarla kadın girişimcilerin işletme sahibi olabilmeleri adına finansal destek sağlanmaktadır.

Genç çiftçi projesi

Ziraat Bankası Genç Çiftçi Projesi kapsamında tarım ve hayvancılığı geliştirmek adına kredi ödemesi sağlamaktadır. 24-30 yaş aralığında bulunan çiftçilerin sermaye ihtiyaçları banka tarafından karşılanmaktadır. Geçtiğimiz yıl yürürlüğe girmiş olan bu projede şuana kadar toplam 16 bin kişiye hibe sağlanmıştır.

Tavsiye :  Ev Hanımlarına Gelir Belgesiz Düşük Faizli Kredi Veren Bankalar

Üstelik tarım ve hayvancılık kredisi veren tek banka Ziraat Bankası değildir. Şekerbank, TEB ve Garanti Bankası’da çiftçiler için düşük faiz oranları ve uzun vade fırsatları sağlamaktadır. 2017 yılında süt hayvancılığı, arıcılık, tavuk çiftçiliği işletmekte olan girişimciler için traktör ve yem kredileri verilmektedir. Kısacası sermaye için gerekmekte olan, dosyalanan bütün ihtiyaçlar banka tarafından karşılanmaktadır. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir