Anasayfa / Hibe / Devletten İş Kuran Girişimciye Hibe Desteği

Devletten İş Kuran Girişimciye Hibe Desteği

İş kurma planı hazırlayan vatandaşlara Kaymakamlık kredisi desteği verilmektedir. Kaymakamlık kredisi almak için yerine getirilmesi gereken şartlar ve kredi detayları için içeriğimize göz atabilirsiniz.

İş kurma planı yapan vatandaşlara devlet desteği verilmektedir. İşletme sahibi olmak isteyen ancak yeteri kadar sermayeye sahip olmayan vatandaşların işletme kurabilmesi için teşvik verilmektedir. Özel sektörün ekonomideki payının artırılabilmesi ve sahaya yeni işletmeler kazandırabilmek için birbirinden farklı imkanlar tanınmaktadır. Hükümetin sağladığı bu desteklerden bir tanesi de kaymakamlık kredisidir.

Tavsiye :  Kosgeb Hibe Düzenlemesi Güncel Şartlar Neler? Başvurular Nasıl Yapılacak

KAYMAKAMLIK KREDİSİ NEDİR?

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları, Kaymakamlıklara bağlı olarak iş yeri açma planı sağlayan girişimcilere 15 bin TL’ye kadar destek vermektedir. Üstelik bu tutara kadar olan bütün sermaye Kaymakamlık tarafından karşılanmaktadır.

Krediye sahip olan vatandaşlar ilk yıl geri ödeme yapmak zorunda değildir. Girişimciler aldığı bu krediyi de 4 yıl süreyle ödeyebilme imkanına sahiptir. Ancak bu desteğin bütün girişimciler için sağlanamadığını da belirtmek gerekmektedir. Çünkü Kaymakamlığın girişimcilere bu desteği verebilmesi için Kaymakamlık kasasında bütçe bulunması gerekiyor.

Tavsiye :  Tarım Makinası Satın Almak için Hibe Destekleri

HER İL DE KAYMAKAMLIK BÜTÇESİ DEĞİŞKENLİK GÖSTERMEKTEDİR

Kaymakamlık kasasında bulunan bütçe ilden ile değişkenlik göstermektedir. Bu krediden faydalanabilmek için birey, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakıflarına başvuruda bulunmalıdır. Bunun yanında girişimci dosya açtırma talebinde bulunmalı. Daha sonra ise açılacak işyeri için detaylı bir inceleme yapılmaktadır. Yapılan inceleme sonucunda masrafları bildiren telif mektubunun teslim edilmesi gerekmektedir.

Tavsiye :  Kadın Girişimcilere KOSGEB Destekli Girişimcilik Hibe Kredisi ( GERİ ÖDEMESİZ )

Bu süreçte en kritik nokta ise girişimcinin hazırladığı projedir. Hazırlanan proje ne kadar başarılı ise destek alma imkanı da o kadar yüksek olmaktadır. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir