Pazartesi , Kasım 19 2018
Anasayfa / Esnaf Kredisi / Dış Ticaret Kredisi Nasıl Alınır? Dış Ticaret Kredisi Veren Bankalar Hangileri?

Dış Ticaret Kredisi Nasıl Alınır? Dış Ticaret Kredisi Veren Bankalar Hangileri?

İhracatla uğraşanların en büyük destekçisi olan dış ticaret kredisi nasıl alınır? Dış ticaret kredisi nedir? Dış ticaret kredisi veren bankalardan kredi çekmenin koşulları…

İhracata dayalı üretim yapan ve ürettiği üünleri dış ülkelere satan firmalar sıklıkla kredi için bankalara başvuruda bulunurlar. Dış Ticaret kredisi imkanı ile bu firmalar bir çok ihtiyaçlarını karşılarken , ülkemize de pekçok katkıları olmaktadır. Bir ülkenin dış ticareti gelişmiş olması o ülkenin ekonomisinin de üst seviyelere çıkacağı anlamına gelmektedir. Dış Ticaret kredisi kullanarak finansal destek alan bir çok firma dış ülkelerle sürekli finansal açıdan bir bağ oluşturmaktadır.  Ayrıca bu şekilde cari hesap açığının oluşmamasına en büyük etkiyi sağlar. 

Dış ticaret kredisi sağlayan bankalar ekonomiyi de canlandırmış olurlar. Çünkü diğer ülkelere ürün satışı yapmak ve ya almak bir alışveirşin sonucuyla olur. Parasal döngünün bu şekilde daha kolay olacağından dolayı çoğu banka dış ticaret kredisine ayrıca önem veriyor. 

Tavsiye :  Fiat Ticari Araç Sms Kampanyası Başvuru Nasıl Yapılır? Bir SMS Yolla, Ticaretin Anahtarı Yolda Kampanyası

Dış Ticaretin Finansmanında Kullanılan Krediler 

Bankaların ithalat ve ihracatçılara sunduğu dış ticaret kredisi ile doğrudan hizmetin ana hatlarını oluştururlar. Bankaların finansmanında kullandıkları kredi türleri;

Ziraat Bankası İthalat ve İhracat Kredileri

Ziraat banakası dış ticaret kredisiyle vergi ve harç muafiyeti sağlıyor. 1 yıllık vadelerle kullandırılan dış ticaret kredisi http://zıraatbankası.com.tr ihracat boyutuna göre 1,5 yıla kadar uzatılabilmektedir. İhracat faaliyetlerinizde varlığınıza varlık katarak iş sahanızı daha çok geliştirebilirsiniz. 

Tavsiye :  Ziraat Bankası Ortak İşyeri Kurma Kredi Kampanyası

ING Bank

ING bank http://ıngbank.com.trdış ticaret kredisi veren bankalar içinde en önemli yere sahip bir bankadır. İşinizle ilgili bir yükselişe geçemenin altın kuralı güvendiğiniz bankadan dış ticaret kredisi çekmek olmalaıdır. Uygun faiz ve ödeme koşullarıyla adınızı dünyaya duyurabilirsiniz.

İş Bankası

Dış Ticaret kredisi dendiğind efirma sahiplerinin ilk geleceği banka İŞ bankasıdırı. çünkü bu dalda faaliyet gösteren müşterisini çok iyi tanır ve yapılan işe sonsuz saygı duyar. İş Bankası http://işbankası.com.tr dış Ticaret kredisi konusunda farklılığını orataya koyan banka olarak bilinir. TL endeksli ve döviz endeksli ticaret kredisi kullandırılır. 

Tavsiye :  İşyeri Açma Kredisi ve İşyeri Tadilat Projesi için Kredi Veren Bankalar

Denizbank

Denizbank, bankacılık işlemlerinde adını tüm dünyaya ve Türkiye’ye duyurmayı başaran bir firmadır. Dış ticaret kredisi alanında ise geniş müşteri portföyüne sahiptir.  Yapılacak ihracat aşamasında tüm masrafları kendiniz karşılamayın. Denizbank http://denizbank.com.tr dış ticaret kredisi adı altında istedğiniz nakiti size versin. Uygun faiz oranları ile Denizbank bu alanda yıllardır değişmeyen kimliğini koruyor. 

Akbank

Türkiye’de geniş müşteri ağına sahip olan Akbank, İthalat ve iharacat  konusunda müşterileine şubeden her türlü yardımı sağlayarak kısa sürede kredinin çıkması için çaba sarf etmektedir. Kısa ve uzun vadeli kredi imkanı ile dış ülkelerle irtibatını kopanayın. http://akbank.com.tr adresinden tüm ayrıntılar sizleri bekliyor. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir