Anasayfa / Hayvancılık Kredisi / Düşük Faizli ve Uzun Vadeli Hayvan Kredisi Çekmek İçin Ziraat Bankası En Doğru Seçim

Düşük Faizli ve Uzun Vadeli Hayvan Kredisi Çekmek İçin Ziraat Bankası En Doğru Seçim

Hayvan kredisi çekmek isteyen vatandaşlar için Ziraat Bankası sunduğu şartlar ile birlikte en doğru seçim olduğunu gösteriyor.

Ülkemizde hayvancılık konusunda büyük sorunlar baş göstermekte. İnsanların hayvancılığı ve tarımı bırakıp şehirlere göç etmesini önlemek amacıyla da devlet bu konuda bir takım önlemler almış durumda. Tarım ve hayvancılığın desteklenmesi konusunda devlet desteği bir çok aracı kurum tarafından destekleniyor. Ziraat Bankası da bu kurumlardan bir tanesi. 

Tavsiye :  Ziraat Bankası Faizsiz Hayvancılık Kredisi ( Devlet Destekli )

Ziraat Bankası’ndan hayvancılık konusunda kredi çekmek için öncelikle elinizde bir projenizin olması gerekiyor. Bu projede hayvansal üretimin hangi aşamasında çalışacağınızı açık bir şekilde belirtmeniz gerekmekte. Bu aşamalar da besi, süt havancılığı, damızlık hayvancılık cb gibi sınıflara ayrlmakta. Ziraat Bankasından kredi çeken çiftçi dolayısıyla bu aşamalardan bir tanesini seçmek zorunda. Ayrıca hayvanları nerede besleyeceğiniz, nerde bekleteceğiniz gibi bilgileri de belgeli bir şekilde sunmanız gerekiyor. 

Tavsiye :  Devlet Destekli Hibe Hayvan Kredisi Nasıl Alınır?

HANGİ HAYVAN KREDİSİ ÇEŞİTLERİ BULUNUYOR ? 

Ziraat Bankasının ana olarak 5 başlık altında hayvan kredisi bulunuyor. Bunları sıralamak gerekirse ;

1-Küçükbaş Hayvancılık

a- Süt Hayvanı

b- Besicilik

2-Büyükbaş Hayvancılık

a- Süt Hayvanı

b- Besicilik

3- Arıcılık

4-Kümes Hayvanı Yetiştiriciliği

a-Tavuk, kaz, hindi, ördek

5-At Yetiştiricliği

NASIL BAŞVURULUR ? 

Tavsiye :  Arıcılık Kredisi Veren Bankalar 2017

Başvurularınızı direk olarak Ziraat Bankası şubelerinden yapmanız gerekmektedir. Başvurunuzu yapabilmek için öncelikle gerekli evraklarınızı tamamlamanız gerekmektedir. 

BAŞVURU İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR

Ziraat Bankası hayvan kredisi çekmek istiyorsanız hazırlamanız gereken bazı evraklar bulunmakta. Bu evraklar ÇKS belgesi, Nüfus Cüzdanı Fotokopisi, Varsa Gelir belgesi veta maaş bordrosu, başvuru sahibi esnaf ise buna ilişkin ticari belgeler, teminat belgeleri gerekli olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir