Anasayfa / Hibe / EBRD Kaynaklı Kadın Girişimciye Destek Paketleri

EBRD Kaynaklı Kadın Girişimciye Destek Paketleri

EBRD kadın işletmecilerine finansman ve danışmanlık desteği sağlamaktadır. İşletmelerini kuracak olan ya da kurdukları işletmeleri daha geliştirmek isteyen kadın girşimcilere uygun faiz ve imkanlarıyla kredi imkanı sağlamaktadır. Kadın girişimcileri ekonomik faaliyetlerin içinde daha çok görmek, kadınları iş yaşamına çekmek ve üretmelerini sağlamak, kadınları ev ortamından çıkarıp birer iş kadını yapmak gibi hedefleri olan EBRD bu açıdan oldukça önemli bir projeye imza atmıştır. Bu proje ile kadın girişimciler kurdukları işleri büyütmek, geliştirmek daha geniş ölçekli bir üretim sağlamak gibi amaçları doğrultusunda bu destek paketinden yararlanmak istiyorlar. Sunulan destek paketinin içinde sadece kredi ürünleri değil bankacılık hizmetleride verilmektedir. Bankacılık hizmetleri kadın girşimcilere avantajlı imkanlar sunmakta ve işlem kolaylığı getirmektedir. 

Tavsiye :  İşyeri Açmak İsteyene 4 Farklı Girişimcilik ve Hibe Destekleri Veriliyor

EBRD’nin iş birliği doğrultusunda kadın girişimcilere kredi veren bankalar arasında İş Bankası, VakıfBank, Türkiye Ekonomi Bankası, QNB Finansbank gibi bankalar kadın girişimcilere kredi imkanı sağlamaktadır. Bu krediler arasında EBRD girşimci kadın işletme kredisi 60 ay vade ve caizp faiz oranlarıyla sunulmaktadır. EBRD kadın girişimci ihracat kredisini ise 84 ay vadeli ve yine uygun faiz oranlarıyla verilmektedir. EBRD kadın girişimci işyeri edindirme kredisi ise Euro ve Türk Lirası üzerinden verilmektedir. Kadın girişimcilerin hangi alanda sıkıntıları varsa o kredi türünü seçip nakit sıkıntılarını giderebilme şansları vardır. Bu kredilerin yanında bankalar kadın girişimciler için teminat mektupları, indirimli elektronik fatura, indirimli tarifeler, kredi kartların aidat muafiyeti ve indirimler gibi hizmetlerde vermektedir. 

Tavsiye :  Halı ve Oto Yıkamaya KOSGEB Destek Alınabilir mi? İşte Detaylar

EBRD’nin destek paketinden yararlanabilmek için kadın girişimcilerin yanların en fazla 250 kişi çalıştırmaları gerekmetedir. Bir yıl boyunca yaptıkları ciro 50 milyonu geçmemek zorundadır. Kadın girişimcilerin faaliyet gösterdikleri işletmeleri Türkiye sınırları içinde olmak zorundadır. İşletmeler özel sektör denetimine tabi tutulmaktadır. EBRD kadın girişimci projesi uymak zorundadır. Bu kriterleri taşıdığınız anda bu destek paketini sunan bankalardan birine gidip kadın girişimciler işletmelerini büyütme, geliştirme ve daha fazla üretmek için kredi çekebilirler. Bankalar kadın girişimcilerin ekonomiye katkılarını arttırmak için EBRD ile iş birliğine girip destek paketlerini kadın girişimcilere sunmaya başlamışlarıdır. Bu proje kapsamında birçok kadın girşimci iş hayatına atılıp üretim ülkenin büyümesine katkı sağlayacaktır. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir