Anasayfa / Kredi Notu / Ekstre Atlatmak Kredi Notunu Olumsuz Etkiler Mi?

Ekstre Atlatmak Kredi Notunu Olumsuz Etkiler Mi?

Günümüzde ihtiyaç miktarı oldukça artmaktadır. Bunun sebebi ülkemizdeki ekonomik düzenin sürekli olarak dalgalanma geçirmesi ve zamlar olarak gözükmekte. Her bir ürüne gelen zamlar ile insanların ihtiyaç sahibi olduğu şeylerin sayısı değişmezken bu ihtiyaçlara ulaşma durumu zorlaşmaktadır. Enflasyonun oranının git gide artması ve maaşlardaki zam oranlarının bu orana yetişememesi sebebi alım gücünü düşürmektedir. Bu durumlarda nakit sıkıntısı çeken kişilerin bir numaralı çözümü ise doğal olarak kredi kartları oluyor.

Tavsiye :  Kredi Notu Yükseltme Yöntemleri ( HIZLI Yükeltme )

Kredi kartları artık hayatımızın vazgeçilmezleri arasında bulunuyor. Herkesin artık bir kredi kartı sahibi olduğu ve bu kredi kartları ile birlikte bir çok günlük ihtiyacını giderdiği de biliniyor. Kredi kartları ile birlikte sanal olarak harcanan paralar gerçek bir ödeme ile reele dönüşmekte ve kişiler borç altına girmektedir. Kredi kartlarında her ay belirli bir miktarda ödeme yapılması istenilmekte ve bu tutar kredi kartı limitine göre değişebilmektedir. Genel olarak her ay asgari ödeme tutarı dediğimiz, kredi kartının limitine bağlı olarak yapılan borcun %25 ila %40 oranındaki çarpanı bu asgari ödeme tutarı olarak gözükmektedir. Asgari tutar her ay ödenmesi gereken minimum tutardır. Bu tutar 3 ay ödenmediği takdirde cezai işlem altına kredi kartı sahibi girmektedir.

Tavsiye :  Akbank KKB Risk Raporu Hizmeti Nasıl Kullanılır? Ücreti Ne Kadar?

KREDİ NOTU ETKİLENİR Mİ ? 

Kredi notu bildiğimiz üzere daha önce alınan krediler ve kredi kartlarının ödemeleri ve borç toplamları ile alakalıdır. Ne kadar düzenli ödeme yapılırsa o kadar kredi notu o kadar yükselmektedir. Dolayısıyla da yapılan her zamanında ödeme artı puan olarak size yansıyacağı gibi ekstre dönemi atlamak da kredi notunuzu aşağıya çeken etkenler arasında bulunabilmektedir. Kredi ekstresi atlama işlemini ise bir çok banka yapmaktadır. Bu işlemler de kredi notunuzu düşürmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir