Anasayfa / Gündem / Emeklilere Faizsiz Kredi Kampanyaları

Emeklilere Faizsiz Kredi Kampanyaları

Bir süre önce emekli vatandaşlar için faizsiz kredi verileceği açıklaması yapılmıştı. Başta kamu bankaları olmak üzere birçok banka, emekli müşterilerine özel krediler sağlamaktadır. Şimdilerde ise kamu bankaları uzun süredir gündemde olan emekliye sıfır faizli kredi kampanyası sunmaya hazırlanmaktadır. Henüz ne zaman verileceği yönünde açıklama yapılmasa da, maaşın 10 katı kadar emekli kredisi sağlanacağı açıklanmıştır.

Resmileşmesi yönünde çalışmalar sürmektedir

Emeklilere yönelik sıfır faizli kredinin kısa bir süre sonra tamamen yasal çerçeve kazanması beklenmektedir. Resmileşmesi halinde, bu imkanı sağlayacak bankaların Vakıfbank, Ziraat Bankası ve Halk Bankası olacağı beklenmektedir.

Tavsiye :  İşsizlik Maaşı Kimler Alabilir Şartlar Neler? Hangi Şartlarda İŞKUR İşsizlik Maaşı Alınır?

Emekliye faizsiz kredi veren bankalar

Denizbank, emekli vatandaşlar için 1000 TL faizsiz kredi sağlamaktadır. Anlık küçük ihtiyaçlar için Denizbank faizsiz kredi tercih edilebilmektedir.

Fibabanka, emekliye 18 ay vadeli 3000 TL sıfır faizli kredi sağlamaktadır. Emeklilerin maaşlarını kendi bankasından çekmek için kampanya sağlayan Fibabanka, bunu ciddi anlamda başarmış durumdadır.

Hangi bankalar emekliye düşük faizli kredi sağlar

Aktifbank, emekli müşterileri için özel düşük faizli kredi sağlamaktadır. 81 yaşına kadar olan bütün emekliler için 20.000 TL düşük faizli kredi sağlanmaktadır. Üstelik 48 aya varan vade imkanıyla.

Tavsiye :  Suryapı Üçüncü Seferberlik ile Herkes Ev Sahibi Olacak

Odeabank, emekli vatandaşlara özel 48 ay vadeli 25.000 TL kredi sağlamaktadır. Üstelik bu kredi için yüzde 1.29 oranında faiz uygulanmaktadır.

Faizsiz kredi noktasında öne çıkacak bankaların, katılım bankaları olacağı tahmin edilmektedir. Son yıllarda televizyon ekranlarında sıklıkla karşılaşılan katılım bankaları, emeklilere özel düşük faizli kredi imkanı sağlamaktadır.

 

 

Emekliye promosyon ödemeleri

Sosyal Güvenlik Kurumu, bankalarla emekli promosyonu konusunda anlaşmaya gitmiştir. Hesap işletim ücreti alınmadan promosyon ödemeleri şu şekildedir;

Tavsiye :  Ücretsiz Forex Eğitimi Nereden Alınır? ( Detayları Keşfet )

1000 lira ve altı için en az 300, 1000-2000 lira arası için en az 375 TL ödeme yapılmaktadır. 2000 lira ve üzeri maaşlar için ise en az 450 TL promosyon ödemesi yapılmaktadır. Bankalarla yapılan 3 yıllık sözleşme ve en az 2 otomatik fatura talimatı verilmesi gerekmektedir. Bu noktada emekli vatandaş kendisi için en avantajlı olan bankayı tercih edebilmektedir.

Promosyon ödemeleri her 3 yılda bir verilmektedir. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir