Anasayfa / Konut Kredisi / En Az Faiz ile Uygun Konut Kredisi Veren Bankalar

En Az Faiz ile Uygun Konut Kredisi Veren Bankalar

Konut kredileri düşük faiz oranları ve uzun vade olanaklarıyla finanse edilmektedir. Kira ödermiş gibi ev sahibi olabilme fırsatını sağlayan bankalara çok yoğun bir ilgi gösterilmektedir. Özellikle de bu yıl konut satışlarında belirgin bir yükseliş olmuştur.

Bankaların konut kredisi kampanyalarına yoğunluk vermesi ve faiz indirimine gitmesi sektörü canlandırmıştır. Bu anlamda vatandaşlarda düşük faiz oranlarıyla kredi sağlayan banka arayışlarına girmiştir. İçeriğimizde en düşük faizli konut kredisi 2017 detaylarına yer vereceğiz.

HANGİ BANKALAR DÜŞÜK FAİZ ORANLARIYLA KONUT KREDİSİ SAĞLIYOR?

Akbank, Türkiye’de köklü bir geçmişe dayanarak hizmet vermekte olan bir bankadır. Banka konut kredisi için yüzde 1.01 oranında faiz uygulaması yapmaktadır. En çok konut kredisi sağlayan bankalar arasında Akbank yer almaktadır.

Tavsiye :  Turkishbank’tan Yüzde 0,98’den Başlayan Faiz Oranları ile Konut Kredisi!

Ziraat Bankası, en avantajlı faiz oranıyla kredi sağlayan bankalardandır. Yüzde 0.88 faiz oranıyla konut kredisi finanse etmektedir. Tüketicinin gelir durumuna bağlı olarak uygun geri ödeme koşullarıyla bu kredi sağlanmaktadır. Bunun yanında 120 aya kadar vade fırsatıyla bu kredi sağlanıyor.

QNB Finansbank, yüzde 0.90’dan başlayan faiz oranıyla ev kredisi sağlamaktadır. 180 aya kadar vade seçeneğiyle tüketiciler hayallerindeki eve kavuşabilmektedir.

Tavsiye :  Garanti Bankası’ndan Sabit Faizli 80.000 TL Konut Kredisi Kampanyası

24 ay vadeli 100.000 TL konut kredisi için yüzde 0.90 faiz uygulanmaktadır. Tüketici aylık 4651 TL taksit ödemesiyle bu krediden yararlanabilmektedir.

60 aya kadar vade seçeneğiyle 100 bin TL konut kredisi finanse edilmektedir. Yüzde 0.93 faiz oranıyla bu kredi sağlanmakta ve aylık 2182 Türk Lirası taksit ödemesi ile bu olanağı sağlamaktadır.

180 ay vadeli 100.000 Türk Lirası konut kredisi için yüzde 1.20 faiz uygulaması yapılmaktadır. Tüketici aylık 1358 TL ödeme yaparak bu krediye sahip olabilmektedir.

Tavsiye :  Ziraat Katılım’dan 120 Ay Vadeli 75.000 TL Konut Finansmanı ve Tüm Detayları

Denizbank 180 aya varan vade seçeneğiyle yüzde 0.91’den başlayan faiz oranları ile ev finansmanı sağlamaktadır. 24 ay vade ile yüzde 0.91, 60 ay vade ile yüzde 1.01 ve 180 ay vade ile yüzde 1.19 faiz uygulanmaktadır.

Kredi için ortaya çıkan masraflar ise; ekspertiz değeri, kredi tahsis ücreti, hayat sigortasıdır. Kredi tahsis ücreti kredi tutarının binde beşi kadardır. Ekspertiz değeri ise 1000-1500 TL arasında değişmektedir. Bankaların uyguladıkları prosedürlere göre bu ücret değişiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir