Anasayfa / Bilgi / Eski Krediyi Yapılandırma Tek Kredide Birleştirme Yapılandırma Refinansman

Eski Krediyi Yapılandırma Tek Kredide Birleştirme Yapılandırma Refinansman

Finansal kuruluşlar olarak bankalar, tüketicilere çeşitli finansal kaynak, araç ve hizmetleri kullandırırlar. Bunlar arasında tüketicilerin en sık kullandıkları ve talep ettikleri kaynaklar ise banka kredileridir. Banka kredileri, tüketicilere belirli bir vade süresine faiz oranı ile beraber geri ödenmesi üzere tahsis edilir ve kişiler kullandıkları bu krediyi geri öderler. Eğer geri ödeme konusunda bir problem yaşanır ise bu durum tüketici açısından olumsuz etkilere neden olabilmektedir. Çünkü banka kredilerinin geri ödenmemesi, tüketicinin gelecekteki banka ilişkilerini olumsuz etkileyebilir.

Tavsiye :  Denizbank Rotatif ve Spot Kredi Başvuru Şartları Nelerdir

Bu kapsamda eğer kişi geri ödeme zorluğu yaşıyorsa bankaya kredi yapılandırma başvurusu yapabilir. Bu kapsamda banka, krediyi yeni bir kredi kullanarak mahsup eder ve anapara borcunu kapatır. Tüketiciye de bu borcu kapatan yeni krediyi daha uzun vade ve yeni bir faiz oranı ile tahsis eder. 

BİRDEN FAZLA YAPILANDIRMA VE HALEN GERİ ÖDEYEMEME SÖZ KONUSU İSE

Tavsiye :  Ev Hanımlarına Gelir Belgesiz Düşük Faizli Kredi Veren Bankalar

Birden fazla bankaya olan kredi borçlarınızı yapılandırıktan sonra eğer halen geri ödeme güçlükleri ile karşılaşıyorsanız o halde işler bir hayli sıkışık demektir. Gelir durumunuzu aşan bir borç durumu söz konusudur. Bu durumu çözmek için ise tercih edebileceğiniz yöntem kredi refinansman uygulamasıdır.

REFİNANSMAN İLE TEK BANKADA KREDİLERİ BİRLEŞTİRME

Birden fazla bankaya olan yapılandırmış borçlarınızın taksitlerini ödemekte güçlük yaşıyorsanız, uygun faiz oranı ve vade seçeneği sunan bir bankaya refinansman talebinde bulunabilirsiniz. Bu uygulamada ilgili banka, diğer bankalara olan tüm anapara borçlarınızı ve erken ödeme cezalarınızı ödeyerek tarafınıza tek bir kredi uygular. Bu yeni kredi; uygulanabilecek olan maksimum vade süresine ve dönemin liste faiz oranına göre tarafınıza tahsis edilir. Siz de bu sayede daha hafif taksitler ve tek bir borcu ödemekle yükümlü kalırsınız. 

Tavsiye :  Havale Nedir? Nasıl Yapılır?

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir