Anasayfa / Esnaf Kredisi / Esnaf Kefalet Kredisi Vadesi Uzatıldı! 2018 Yılında 200 Bin TL. 5 Yıl Vadeli Olacak

Esnaf Kefalet Kredisi Vadesi Uzatıldı! 2018 Yılında 200 Bin TL. 5 Yıl Vadeli Olacak

Esnaf Kefalet kredisi 150 bin TL’den 200 bin TL’ye çıkarıldı 2018 yılından itibaren geçerli krediler için ise vade süresi 5 yıl olarak belirlendi. Detaylar içeriğimizde.

Bankalar günümüz şartları dahilinde birçok bireyin ihtiyaçları doğrultusunda başvurduğu öncelikli kurumlardan biridir. Türkiye’de son dönemde yaşanan olaylar ülkenin ekonomik açıdan dengesinin sarsmasına neden oldu. Bu bakımdan bireyler ya iş bulamaz hale geldiler ya da umutlarını yitirdiler. Bankalar burada devreye girerek bireylerin nakit para ihtiyaçlarını karşılamak adına kredi paketleri oluşturmaya ve bireylerin ihtiyaçlarına yönelik bu paketleri sunmaya başladılar.

Tavsiye :  Esnafa 1 Yıl Ödemesiz İşletme Destekleme Kredisi Şartları Nedir? Nasıl Başvuru Yapılır

Türkiye genelinde küçük işletmesi olan ve el zanaatları ile uğraşan kişiler, yeterli miktarda kazanç sağlayamama ve destek görememeleri nedeni ile büyüme yoluna giremiyorlar. Ekonomik kalkınmanın temelinde, esnafın işletmesini büyüterek ve devamlılığı olan bir işletme haline getirmesi ile oluşabiliyor. Devlet bu bakımından esnaf için birçok konuda destek sağlamak adına kurumlarla gerekli anlaşmaları gerçekleştirip, bankalar aracılığı ile gerekli nakit paranın elde edilmesini sağlıyor.
 

Tavsiye :  Devlet Destekli İş Kurma ve İşyeri Açma Kredisi

Türkiye genelinde bulunan kooperatifler üyelerine düşük faiz oranları ile kredi fırsatı sunan Esnaf ve Sanaatkarlar Kefalet ve Kredi Kooperatifleri (TESKOMB), bu kredi imkanı için yaralanabilecek esnaflardan ticaret sicili istememekle birlikte basit yolla vergi vermekle hükümlü olduklarını belgelemeleri yeterli olacaktır. Esnafa bu destek müjdesini Başbakan Binali Yıldırım yaptığı açıklama ile duyurdu. Açıklamasında belirttiği üzere esnaf kefalet kredisi limitinde bir artış yapılması söz konusu. Bununla birlikte verilecek olan kredi üst limiti 150 bin Türk Lirasından 200 bin Türk Lirası olarak belirlendi. Ayrıca vade süresinin de 5 yıl olarak belirlendiği vurgulandı.

Tavsiye :  Denizbank Esnaf Kredisi ile İşletmelere Özel Krediler

Kredi başvurusunda bulunacak esnafın Halkbank tarafından talep edilen belgeleri yerine getirmesi yeterli olacaktır. Bu belgeler;

-Kimlik Fotokopisi

-Esnaf odasına kayıtlı olduğuna dair belge

-Vergi levhası fotokopisi

-Esnaf sicil tasdiknamesi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir