Çarşamba , Kasım 21 2018
Anasayfa / Gündem / Esnafa Uzun Vadeli 500 Bin TL Kooperatif Kredisi ve 200 Bin TL Düşük Faizli İhtiyaç Kredisi

Esnafa Uzun Vadeli 500 Bin TL Kooperatif Kredisi ve 200 Bin TL Düşük Faizli İhtiyaç Kredisi

Akparti genel toplantısında esnafı sevindiren gelişmeler oldu.

Başbakan Binali Yıldırım, Akparti genel toplantısına katıldı ve gündemine esnaf ve esnafın ihtiyaçlarını karşılayacak kredi imkanlarına değindi.

Ekonomimizde az da olsa esnafın ve küçük işletmelerin payı bulunmaktadır. İç ticaret hacmine canlılık kazandıran esnaf ve işletme sahipleri, devletin desteği ile bankalardan kredi çekerek ihtiyacını karşılamaktadır. Toplantının gündemine esnaf ve ihtiyaçları dahilinde kredi çekme imkanı konuşuldu. İşletme kredi limitinde arttırıma gidildi. 150 bin TL ile sınırlı tutulan işletmeciye, işletme ihtiyaç kredisi 200 bin, taşıt alması için 500 bin, iş yeri alması için 500 bin TL limit arttırımına gidildi. 

Tavsiye :  Banka Kredi Sözleşmesini Bana Vermiyor Ne Yapmalıyım

Akparti grup toplantısında konuşan Başbakan Binali Yıldırım, esnafa 3 kredi müjdesi verdi. Bu krediler; işletme kredisi, taşıt alma kredisi ve iş yeri alma kredisi olarak belirlendi. Limit ve vade süreleri de alınacak paraya göre arttırıldı. Bir önceki yıllar 150 bin olarak verilen ihtiyaç kredisi 3 yıllık ödeme süresine tabiyken Binali Yıldırım’ın kararı ile limit 200 bin TL’ye çıkarıldı ve vade süresini 5 sene yaptı. İŞ yeri araç kredisi için 500 bin TL’ye çıkarılan kredinin vade süresi 10 yıl olarak belirlendi. Aynı şekilde işletmeci yeni bir iş yeri satın almak için çekeceği kredi limiti 500 bin TL olarak belirlenirken vade süresi de 10 yıl olarak bildirildi. 

Tavsiye :  Altın Fiyatları Son Dönemin En Yüksek Seviyelerine Ulaşarak Tavan Yaptı!

Türkiye ekonomisine katkı sağlayan küçük ve orta büyüklükteki esnaflara iş yehri satın alıp işlerini büyültmeleri için devlet destekli kredi imkanı sunuldu. Bir işletmeci iş yeri almak istiyor ve işini büyültmek istiyor ancak yeterli nakit parası yok. Bu durumda ne yapmalı? Binali Yıldırım Akparti grup toplantısında esnafın işini büyültmesi için onlara fırsat yaratacak bankalarla anlaşmalı kredi imkanı getirdi. İş yeri kredisi bir önceki yıllar 150 bin TL ile sınırlı iken alınan kararla iş yeri açacak esnaf bankalardan 500 bin TL’lik kredi çekebilecek. 500 bin Tl’nin vade süresi 10 yıl olarak belirlendi. 

Tavsiye :  Bankaların ATM Çekim Limitleri ve Limit Üstü Çekim Ücretleri

T.C. vatandaşı olan, şartları yerine getiren, kooparatife üye olan esnafın kredi çekebilmesi kolay. Halkbank bünyesinde çekilecek krediler gerekli şartlar sağlandıktan sonra verilmektedir. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir