Anasayfa / Bilgi / Ev Hanımına Kredi Kartı Veren Bankalar 2017 – 2018 ( GELİR BELGESİZ )

Ev Hanımına Kredi Kartı Veren Bankalar 2017 – 2018 ( GELİR BELGESİZ )

Çalışmayan ve dolayısıyla da maaş bordrosuna sahip olmayan müşterilere bankalar kredi sağlamamaktaydı. Ancak son yıllarda artık devlet bu konuda adımlar atmıştır.

Ailelerin borçlanmasının önüne geçebilmek için de bazı teknolojik aygıtlarda taksit uygulaması kaldırılmıştır. Ne kadar böyle bir düşünceyle cep telefonlarında taksit olanağı kaldırılsa da, kartı düzenli kullananlar için bu durum engel teşkil etmiştir. İçeriğimizde ev hanımına kredi kartı veren bankalar ve ev hanımına kredi kartı başvurusu detayları yer alacak.

Artık kredi kartı imkanı sağlanmaktadır

Gerçekten ihtiyaç sahibi olan ev hanımlarına düşük limitli kredi kartları sağlanmaktadır. Bu konuda devlet, ihtiyaç sahibi olmayanların kredi kartı almasına engel olmak istemiştir. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu bu noktada kredi kartları için limitler belirlenmiştir. Kredi kartı limit belirlenmesinin sebebi ise, müşterilerin farkında olmadan maddi gelirlerini aşmalarıdır.

Bu durumda müşteri bankaya borcunu ödeyemez hale gelebilmektedir. Ancak düzenli bir şekilde kredi kartı kullanan kişiler, ayı çok rahat geçirmekteler.

Hangi bankalar kredi kartı sağlıyor?

Ev hanımıyım kredi kartı almak istiyorum diyenler için bu olanağı sağlayan bankalar aşağıdaki gibidir;

Tavsiye :  E-,Devlet Bağkur Borç Sorgulaması Nasıl Yapılır

HSBC, Ing Bank, Denizbank, Vakıfbank, QNB Finansbank, Türkiye İş Bankası, Akbank ve Türkiye Ekonomi Bankası bu anlamda öne çıkmaktadır. Özellikle de ev hanımına kredi kartı veren banka dendiği zaman artık pek çok imkan sağlandığı söylenebilmektedir.

Ne kadar limit sağlanmaktadır?

Başta yukarıda belirtilen bankalar olmak üzere, pek çok banka ev hanımlarına kredi kartı vermektedir. Bu kredi kartları gelir belgesiz olarak sağlandığından limiti de 500-1000 TL arasında değişkenlik göstermektedir. Üstelik artık kredi kartı sahibi olmak isteyenler, mobil uygulama üzerinden bile saniyeler içerisinde başvuru talebinde bulunabilmektedir.

Tavsiye :  QNB Finansbank CardFinans Kredi Kartını İnternet Alış Verişine Açtırma

Ancak bu noktada şubeden gerekli yardımı almak daha mantıklı olmaktadır. Çünkü kredi kartı limiti banka ile belirlendiği zaman daha doğru sonuçlar alınabilmektedir.

Kredi kartı sahibi olan ev hanımının borçlarını düzenli olarak ödemesi halinde kartın üst limiti bankaya göre yükseltilebilmektedir. Bunun yanı sıra banka eve giren net tutara göre de kredi kartı limitinde değişikliklere gidebilmektedir. Kartın limiti mevzuatla birlikte gelirin en fazla 3 katı olmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir