Anasayfa / Hibe / Ev Hanımları İş Kurma Hibe Kredisi Nasıl Alabilir? Bu Yardıma Hangi Projeler ile başvuru yapabilirler

Ev Hanımları İş Kurma Hibe Kredisi Nasıl Alabilir? Bu Yardıma Hangi Projeler ile başvuru yapabilirler

Ev hanımlarına devletten hibe desteği geliyor. İş-Kur’dan girişimcilik dersi alan ev hanımları projeleri kabul edilirse bu hibe yardımından yararlanabilecek.

KOSGEB ev hanımlarına hibe kredi vererek ekonomiye destek olmalarını amaçlıyor. Bu amaçla yürütülen çalışmalarda ev hanımlarına 50 bin TL hibe kredi verilmeye devam ediliyor.

Türkiye’de ev kadınlarına 50.000 TL hibe kredi veren KOSGEB şartlarını fazlasıyla makul düzeyde tutmuş.

Tavsiye :  İşyeri Açmak İsteyene 4 Farklı Girişimcilik ve Hibe Destekleri Veriliyor

Şartları;

İkamet edilen il ve ilçeye bağlı olan İş-Kur merkezlerine yapılacak başvuruyla KOSGEB süreci başlıyor. Gerekli başvuru sayısına ulaşıldığında başvuru yapan ev hanımının 30 soruluk mini test sonucunda başarılı olması gerekiyor. Test sonucuna bağlı olarak uygulamalı girişimcilik dersleri yine katılımın yeterli olduğu merkezlerce açılıyor. 32 saat girişimcilik eğitimi alan kadınların başarılı bir biçimde girişimcilik belgelerini almalarıyla beraber proje süreci başlıyor. Projesini sunup kabul edilen kadınlara geri ödemesiz 50.000 TL hibe kredi ve %0 faizle kredi imkânı sağlanıyor.

Tavsiye :  Faizsiz Kredi Veren Bankalar 2017

Değerlendirilen projeler başvurunun yapıldığı şehre bağlı olarak tarım ve hayvancılık, turizm, yiyecek içecek sektörü, giyim sektörü olabiliyor. Yenilikçi bir vizyona sahip olan her proje KOSGEB tarafından değerlendiriliyor. Hali hazırda olan bir konseptin dışına çıkan projelerin onay alması ise çok daha mümkün görünüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir