Anasayfa / Esnaf Kredisi / Faizsiz Esnaf Kredisi İmkanı ( Sermaye Kredisi )

Faizsiz Esnaf Kredisi İmkanı ( Sermaye Kredisi )

Resmi Gazete’de yürürlüğe giren yönetmelikle birlikte, esnaf ve kefalet kooperatifiyle esnaflara sıfır faizli kredi imkanı verileceği duyurulmuştu. Geçtiğimiz yıl sıklıkla gündeme gelen ve kamu bankaları aracılığıyla sağlanması beklenen sıfır faizli esnaf kredisi netleşmiştir. Hatta 2017 yılında çok sayıda kişiye faizsiz kredi imkanı sağlanmıştır. Özellikle de genç girişimcilere yönelik sayısız kredi fırsatı sunulmaktadır.

SIFIR FAİZLİ ESNAF KREDİSİ DETAYLARI NELERDİR?

Sıfır faizli esnaf kredileri, yeni bir iş yeri açacak olan kişiler için sağlanmaktadır. Sermaye ihtiyacını karşılamak veya işletme için ortaya çıkabilecek bütün masraflar için bu imkan sağlanmaktadır. Vade sonunda ise ödenecek olan tek tutar anapara olacaktır.

Tavsiye :  Faizsiz Esnaf Kredisi Başvuru Şartları Nelerdir

Sağlanan bu kredi aynı zamanda işletmesini büyütmek isteyen esnaflar için de söz konusudur. Yenilikleri takip edebilmek veya daha fazla müşteri potansiyeli yakalamak için finansal destek mecburi olabilmektedir.  Devlet de bu noktada esnafların diledikleri gibi ticaret hacmini artırmasına imkan tanımakta ve hatta teşvik etmektedir. Ancak bu noktada yerine getirilmesi gereken birtakım şartlar da mevcuttur.

FAİZSİZ KREDİ İÇİN HANGİ ŞARTLAR ARANMAKTADIR?

Tavsiye :  Esnafa Faizsiz Kredi Kampanyası ( 50.000 ₺ )

Faizsiz esnaf kredisi başvurusu yapacak olan kişinin, hiçbir bankaya borçlu olmaması gerekmektedir. Esnaf, eğer borcunu tamamen kapatmaz ise bu olanaktan faydalanamamaktadır. Kişi bu noktada yapılandırmaya gitmiş olsa bile, vade süresinin dolması ve borcun tamamen kapatılması beklenir.

NE KADAR KREDİ SAĞLANIR?

KOSGEB faizsiz kredileri 100.000 TL’ye kadar finanse edilmektedir. İşletme sahibinden 1 yıl boyunca geri ödeme talep edilmemektedir. Kalan borç ise 48 ay vadeyle ödenebilmektedir. Yani çekilen sıfır faizli tutar 5 yıl boyunca geri ödenmektedir. Tüketicinin durumuna göre geri ödeme planı yapılabilmektedir.

Tavsiye :  Denizbank’tan Esnafa En Hızlı Kredi

Eğer esnaf dilerse, 3 ayda bir, 6 ayda bir veya her ay taksit ödemesi gerçekleştirebilmektedir. Burada işletmenin genel bilançosuna bakılır ve en rahat ödeme koşulları sağlanmaktadır. Sonuç olarak her işletme belirli aylarda çok yüksek miktar kazanç sağlarken, bazı aylarda da istediğini elde edemeyebilir. Sezondan sezona bu durum değişkenlik göstermektedir.

KOSGEB ANLAŞMALI BANKALAR HANGİLERİDİR?

Vakıf Bankası, Garanti Bankası, Akbank, Yapı Kredi Bankası, İş Bankası, Halk Bankası, QNB Finansbank.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir