Anasayfa / İhtiyaç Kredisi / Faizsiz Kredi Veren Katılım Bankaları

Faizsiz Kredi Veren Katılım Bankaları

Müslüman nüfusun özellikle hassasiyet gösterdiği faiz uygulamalarına karşın katılım bankaları faizsiz olarak kredi sağlamaktadır. Bu uygulamalar sayesinde de kişiler faiz ödemesi yapmaksızın, islami usullere uygun olarak kredilendirme olanaklarından faydalanabilmektedirler.

Katılım bankaları sağladıkları kredilerde faiz oranı uygulamazlar. Bu uygulamada, katılım bankası doğrudan ihtiyaç duyulan ödeme kanalına ödemeyi gerçekleştirir. Bu ödeme yapılan hizmet veya ürün bu kapsamda sanki banka tarafından sunulan bir hizmet yahut ürün gibi görülür ve banka bu ürünün veya hizmetin fiyatına kâr payı ekleyerek, ödemesini kişiden taksitlerle alır. Bu yöntemle yapılan kredilendirmede herhangi bir faiz oranı ödemeksizin, dilendiği gibi kredi imkanına saihp olunabilir. Şimdi siz de faizsiz kredi veren katılım bankaları hangileri öğrenebilir ve başvuru yapabilirsiniz.

Tavsiye :  Memurlara Kefilsiz Faizsiz Kredi ve Kamu Personeli Kampanyaları

ALBARAKA TÜRK: Türkiye’de hızlı bir şekilde gelişim göstererek sunduğu hizmetlerde kalite standartlarını bir hayli yükseltmiş durumdadır. Bu kapsamda katılım bankası olarak faizsiz kredi veren bankalar arasında yer alan Albaraka Türk’ten kredilendirme aldığınızda uygun kâr payı oranı uygulamaları ile dilediğiniz tutarlarda kredilendirmeyi elde edebilirsiniz. 

Tavsiye :  Ziraat Katılım’dan 48 Ay Vadeli 15.000 TL İhtiyaç Kredisi Kampanyası

KUVEYT TÜRK KATILIM BANKASI: Katılım bankası olarak yola çıkan ve Türkiye’de kısa sürede geniş bir müşteri portföyünü yakalamayı başaran Kuveyt Türk’ten de faizsiz kredi kullanabilmek mümkündür. Üstelik Kuveyt Türk, hem vade seçenekleri açısından hem de kâr payı oranı açısından oldukça avantajlı olanaklar sunmaktadır.

Tavsiye :  Asbank Hızlı Onaylı Bayram Kredisi Fırsatı

TÜRKİYE FİNANS KATILIM BANKASI: İsmini sıkça duymuş olabileceğiniz ve faizsiz kredi veren bankalar 2017 yılında listenecek olursa zirveye oynayabilecek bir isim olan Türkiye Finans, avantajlı kâr payı oranlarının yanı sıra ertelemeli ve periyodik geri ödeme olanakları ile her bütçeye uygun faizsiz kredi olanakları sunmaktadır. Siz de bankaya ihtiyacınız olan finansman için başvurunuzu en kısa süre içerisinde yapabilir, ihtiyacınız olan finansal kaynağı faizsiz olarak kullanabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir