Anasayfa / Konut Kredisi / Fibabanka 120 Ay Vadeli Düşük Vadeli Konut Kredisi Kampanyası

Fibabanka 120 Ay Vadeli Düşük Vadeli Konut Kredisi Kampanyası

Fibabanka hayallerindeki evi almak isteyen müşterilerine 120 aya varan vade seçeneğiyle ev kredisi finansmanı sağlamaktadır. Genel ekonomi piyasasına bağlı olarak faiz uygulamasında değişikliğe gitmeyen Fibabanka bu anlamda büyük bir müşteri potansiyeline sahip olmayı başarmıştır.

Çünkü genellikle bankalar faiz oranlarında değişikliğe giderek müşterilerinde mağduriyete yol açabilmektedir. Bankanın ev kredisi olanağından sadece TL cinsinden faydalanılabilmektedir. Eğer kredi bir şirket veya tüzelkişilik tarafından çekilmiyor, gerçek kişilerle işlem yapılıyor ise BSMV ve KKDF ödemesi yapılmaz.

Kişi, bütçesine uygun olarak geri ödeme planı oluşturabilmektedir. Fibabanka’nın sağladığı bir diğer büyük avantaj da budur. Özellikle de ayın belirli dönemlerinde prim ödemesi alan kişiler bu anlamda ödemelerini kolaylıkla gerçekleştirebilmektedir. Banka ev kredisi finansmanında evi ipoteklediği için genellikle kefil talebinde bulunmamaktadır. Ancak tüketicinin kredi notuna ve adli sicil kaydına bağlı olarak kefil talep edebilmektedir.

Tavsiye :  En Uygun Konut Kredisi İçin Banka Kampanyaları

Kefil olarak gösterilecek kişinin kredi notunun da iyi seviyede olmasına dikkat edilmelidir. Çünkü tüketici için yapılan değerlendirmeler kefil için de yapılır. Bu süreçte kefilin onay geçmesi halinde gerekli finansman sağlanır.

Tavsiye :  İş Bankası Kentsel Dönüşüm Kredi Seçenekleri

Eğer gerçek kişi adına konut kredisi çekiliyor ve kredi erken kapatılmak isteniyor ise erken ödeme ücreti alınır. Bu ücret de kredinin anapara tutarının yüzde 2 kadarıdır.

KONUT KREDİSİ ÖDEME PLANI DETAYLARI

120 ay vadeli Fibabanka 100.000 TL ev kredisi için yüzde 1.23 faiz uygulanmaktadır. Bu kredi için ödenecek aylık taksit tutarı 1598 Türk Lirası’dır. Vade süresi boyunca bankaya ödenecek toplam kredi tutarı ise 191.841.60 Türk Lirası’dır.

BAŞVURU DETAYLARI NELERDİR?

Bankanın ev kredisi başvurusu Fibabanka resmi intenet sitesi üzerinden yapılabilmektedir. Başvuruda bulunurken Kredi İstek Formunada erişim sağlanabilmektedir. Kredi başvurusunda bulunurken nüfus cüzdanı fotokopisi, sürücü belgesi veya pasaport ve bunun yanında tapu fotokopisi gerekmektedir.

Tavsiye :  ING Bank’tan Uygun Faiz Oranları ile 50.000 TL Konut Kredisi Kampanyası

Kredinin onay süreci ise tüketicinin gelir durumuna bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Gelir belgesi;

Bordrolu olarak çalışılıyor ise, son aylara ait maaş bordrosu teslim edilmelidir.

Eğer kişi firma ortağıysa; Son üç yıla ait bilanço, Ticaret Sicil Gazetesi, Vergi Levhası, son döneme ait vergi tahsilat makbuzu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir