Anasayfa / Kredi Notu / Findeks İzleme Hizmeti Paketleri Neleri Kapsıyor? Kapsamı Hakkında Detaylı Bilgiler

Findeks İzleme Hizmeti Paketleri Neleri Kapsıyor? Kapsamı Hakkında Detaylı Bilgiler

Bireyler, sahip oldukları gelirler, bankalara olan borçları, mal varlıkları ve çeşitli olanakları ile ekonominin mikro bazda önemli parçalarıdırlar. Onlar, alırlar, satarlar, borçlanırlar ve borç verirler. Bu kapsamda da her bireyin kendisine özgü bir finansal profili vardır. Kimilerinin geliri çok yüksek iken kredi borçları çok fazladır, kimileri ise orta düzeyde gelir ile borçsuz olarak daha yüksek bir refah düzeyinde yaşarlar. İşte bu dengelerin kontrolü hem toplumsal hem de bireysel psikoloji ve ekonomi için oldukça önemlidir.

Türkiye’de bireylerin sahip oldukları finansal durumları hesaplayan Kredi Kayıt Bürosu ve findeks sistemleri bulunmaktadır. Kredi Kayıt Bürosu, FinDeks’in de kurucusudur. Kredi Kayıt Bürosu ise Türkiye’nin önde gelen bankaları tarafından kurulmuştur ve bu bankalar kendilerinden kredi kullanan ve vadeli/vadesiz mevduat hesabı sahibi olan müşterilerine ilişkin finansal bilgileri bu kurum ile paylaşmaktadır. Bu bilgiler birer veri olarak işlendikten sonra kişilerin ve işletmelerin finansal durumları değerlendirilmekte ve buna göre de bankalar bu bilgilerden faydalanarak kredi başvurularına yanıt vermektedirler. 

Tavsiye :  Ekstre Atlatmak Kredi Notunu Olumsuz Etkiler Mi?

FinDeks sisteminden sağlanan bilgiler yalnızca bankalar tarafından değil bireyler ve işletmeler tarafından da kullanılabilmektedir. Kişiler bu sistem üzerinden; kredi ve kredi kartı borçlarını, kredili mevduat hesabı borçlarını, limitlerini, güncel kullanım tutarlarını ve kredi notu görüntüleyebilmektedirler. Bu sayede de bu bilgiler sayesinde geleceğe yönelik olarak finansal durumlarını yönetebilmektedirler. Bu hizmetten faydalanabilmek için Findeks izleme hizmeti alınması gerekmektedir. Bunun için de Findeks’in web sitesi üzerinden Findeks izleme paketleri arasından kişi kendisine uygun olanı seçmelidir. 

Tavsiye :  KKB Negatif Kredi Kaydını Nasıl Düzeltilirim?

FİNDEKS İZLEME PAKETLERİ

Findeks izleme hizmeti bahsettiğimiz üzere tek bir ekran üzerinden tüm kredi, kredi kartı, kredili mevduat hesabı borçlarını, limitlerini ve güncel ödeme tutarlarını grafikler ile gösteren bir hizmettir. Bu hizmetten FinDeks’in Klasik, Gold Danışmanlık, Gold Takipçi, Premium Paketleri ile standart olarak faydalanılmaktadır.

Tavsiye :  Findeks'ten Kredi Notu Nasıl Öğrenilir - SMS ile Findex Kredi notu öğrenme

KLASİK PAKET: 5.71 TL-KDV Dahil

GOLD DANIŞMANLIK PAKETİ: 8.95 TL-KDV DAHİL

GOLD TAKİPÇİ PAKETİ: 8.95 TL-KDV DAHİL

PREMİUM PAKET: 14.07 TL-KDV DAHİL olarak paketler ücretlendirilmektedir. Bu paketler arasından sizin için en uygun niteliklere sahip olandan aylık olarak faydalanabilirsiniz. Dilerseniz yıllık ödeme ile daha uygun fiyatlarla FinDeks izleme hizmetinden faydalanabilir ve finansal durumunuzu yönetebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir