Anasayfa / Kredi Notu / Findeks Ticari Çek ve Diğer Kredi Notu İşlemleri Ticari Kullanım Kapsamı

Findeks Ticari Çek ve Diğer Kredi Notu İşlemleri Ticari Kullanım Kapsamı

Findeks bankaların müşteriler hakkında bilgi sahibi oldukları bir kavramdır. Günümüzde ise bankalar findeks anlamında daha profesyonel bir hale gelmiştir. Bu anlamda findeks, bireysel ve ticari kullanım olarak ikiye ayrılmıştır. Bireysel ve ticari kullanımda müşterilerin ihtiyaçları değişkenlik göstermektedir. Bankalar burada doğrudan ihtiyaca yanıt veren imkanlar sağlamaktadır. İçeriğimizde Findeks ticari çek ve diğer kredi notu ticari kullanım kapsamı yer alacak.

Findeks Ticari Kullanım detayları nelerdir?

Findeks ticari kullanım, bankacılık hizmetlerini daha aktif bir şekilde kullananlar içindir. Burada yüksek tutarda çekler yazılmakta ve bu anlamda yüksek meblağ da paralar söz konusu olmaktadır. Özellikle de şirketler için findeks ticari kullanım söz konusu olmaktadır.

Tavsiye :  Kredi Notunu En Kolay Nasıl Öğrenebilirim? ( Detayları Öğren )

Gelişen teknolojiyle birlikte artık bütün bankacılık hizmetleri gibi Findeks de cep telefonlarına girmiştir. Findeks Karekodlu Cep Uygulaması ile çekte bulunan barkod kolaylıkla taratılmaktadır. Böylelikle çekin hakkında bilgi sahibi olunabilmekte ve çekin gerçek olup olmadığı anlaşılmaktadır.

Hırsızlıkların ve dolandırıcılıkların artış göstermesiyle birlikte sahte çekler de yaygınlık göstermektedir. Bu anlamda sahte çekler, karşılıksız çekler ve ödenmeyen çekler sebebiyle binlerce kişi mağdur olmaktadır. Ancak bu uygulamayla birlikte artık çekin tutarı barkod sayesinde kısa sürede öğrenilmektedir.

Tavsiye :  Findeks Ücretsiz Kredi Notu Öğrenme ve Sorgulama

Findeks Mobil Uygulaması nasıl indilir?

Findeks mobil uygulaması, Findeks’e üye olduktan sonra App Store veya Play Store’den indirilmektedir. Burada uygulamayı indirdikten sonra çekin gerçek olup olmadığı kolaylıkla anlaşılmaktadır. Aynı zamanda çeke dair birçok bilgi de uygulamadan kolaylıkla öğrenilmektedir.

Uygulama üzerinden çekin çek endeksini, çeklerin ibraz tarihleri, son 12 aylık hareketler, son 5 yıllık çek hareketleri öğrenilmektedir. Uygulama üzerinden edinilen bilgilerin resmi kurumlardan öğrenilmesi bazen günleri alabilmektedir. Ancak Findeks Karekodlu Çek Raporu uygulaması ile saniyeler içerisinde bu bilgilere erişilmektedir.

Tavsiye :  Garanti Bankası Kredi Notu Öğrenme Hizmeti

Sahteciliklerin önüne geçmektedir

Daha önce çek sahteciliği büyük bir yaygınlık kazanmıştı. Dolandırıcılar bu anlamda çok büyük hırsızlıklar gerçekleştirmekteydi.

Findeks ticari üye olmak

Findeks ticari üyelik işlemi Findeks resmi sitesi üzerinden sadece dakikalar içerisinde gerçekleştirilmektedir. Başvuru için gerekli belgeleri doldurmanız halinde üyelik işlemleri tamamlanacaktır. Burada gerekli belgelerin banka şubesine teslim edilmesiyle birlikte işlemler gerçekleştirilecektir. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir