Anasayfa / Kredi Notu / Findeks Ürünleri Tanıtımı ve Ücretleri ( Deneyime Başla! )

Findeks Ürünleri Tanıtımı ve Ücretleri ( Deneyime Başla! )

Bankalar, tüketicilere kredi olanakları sağlarken onların ilk başta kredi notlarını değerlendirirler. Kredi notu, kişinin daha önceki kredi kartı ve kredi kullanımlarından kaynaklanan ödeme düzenlerine göre belirlenen 1 ile 1900 arasındaki bir puandır. Bu puan ne kadar yüksekse kredi kullanabilme olasılığı o kadar yüksektir. Öte yandan kredi notu ne kadar düşük ise bu durumda da kredi kullanabilme olasılığı o kadar düşüktür. 

Türkiye’de kredi notu hesaplamasını kredi kayıt bürosu gerçekleştirmektedir. Bankalardan aldığı geri bildirimler neticesinde bankalara kredi notu verisi sağlayan Kredi Kayıt Bürosu bu verileri findeks sistemi ile de tüketiciler ile paylaşmaktadır. FinDeks online bir platform olarak tüketicilerin kredi notlarını, çek ve risk raporlarını öğrenebildikleri, finansal durumlarını kontrol edebildikleri bir sistemdir. Bu sistemde sunulan birçok finansal hizmet de bulunmaktadır. Önek olarak kredi notuna ilişkin uyarılar, kredi borcu gecikme ve ödeme uyarı ve bildirimleri, finansal düzeltmelerin nasıl yapılabileceğine ilişkin bilgiler ve online destek hizmetleri FinDeks ürünleri ile özel olarak sunulmaktadır. Bu kapsamda findeks ürünleri ve özelliklerinin yanı sıra findeks ücretleri yazımızda yer alacak.

Tavsiye :  Türkiye’de Kredi Notu Ortalaması Kaçtır?

FİNDEKS ÜRÜNLERİ VE FİYATLARI

Kredi Notu Sorgulama: FinDeks intenet sitesi üzerinden yahut SMS ile kredi notu sorgulamanızı yapabilirsiniz. Bu kapsamda yapacağınız ödeme ise 4 TL+KDV’dir. Bu ödeme ile kredi notunuz tarafınıza bildirilir ve siz de buna göre kredi başvurusu yapıp yapmamak konusunda karar verebilir yahut kredi notunuzu yükseltmek için özel fiilleri gerçekleştirebilirsiniz. Zira kredi notunuz düşük iken kredi başvurusu yapmanız durumunda ve bu başvurunun reddedilmesi durumunda kredi notunuz düşüşe geçecektir.

Tavsiye :  Kredi Notu Risk Kategorileri Nelerdir?

Risk Raporu: Kredi notunun yanı sıra daha geniş kapsamlı olarak tüm finansal olanaklarınızı dikkate alarak hesaplaması yapılan risk raporunuzu da FinDeks aracılığı ile 4 TL+KDV ödemesi ile alabilmeniz mümkündür. FinDeks’in sunduğu önemli özelliklerden birisi olan Risk Raporu ile bankalar ile olan ilişkilierinizi ve gelecekteki karşılaşabileceğiniz finansal durumları önizleyebilirsiniz.

Tavsiye :  Kredi Notu Düşük Olanlara Anında Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Çek Endeksi: Kişi tarafından keşide edilen son 36 ay içerisindeki çeklerin performansı baz alınarak hesaplanan çek endeksi, tıpkı kredi notu gibi bir puan aralığındadır. 1 ile 1000 arasındaki bu puan aralığına bakarak, çek ilişkisine gireceğiniz kişi hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir