Anasayfa / Bilgi / Garanti Bankası EFT İptal İşlemi Nasıl Yapılır?

Garanti Bankası EFT İptal İşlemi Nasıl Yapılır?

Bankacılık sektöründe tüketicilerin en sık tercih ettikleri bankacılık hizmetlerinden birisi de EFT yani elektronik fon transferidir. Elektronik Fon Transferi, bir banka hesabından farklı bir bankanın müşteri hesabına para transferidir. Normal para havale işleminden farklı olarak bu işlem için biraz beklemek gerekmektedir. Zira bankanın başka bankaya para transferi yapabilmesi için prosedürler gereğince, bankanın genel müdürlüğünün bu para transferini onaylaması gerekmektedir. Bu süre zarfında ise kişiler eğer hatalı işlem yaptıklarını fark ettilerse, bu EFT işlemini iptal edebilmektedirler.  Bu yazımızda biz sizlere eft nasıl iptal edilir ve Garanti Bankası’na bu anlamda nasıl bildirim yapılabilir bunu aktaracağız.

Tavsiye :  Çalışanlara Maaşının 40 Katına Kadar Kredi İmkanı

GARANTİ BANKASI EFT İPTALİ

Eğer müşterisi olduğunuz banka Garanti Bankası ise ve garanti eft iptali nasıl yapılır merak ediyorsanız şu adımları izlemeniz gerekir. Bilindiği üzere EFT işlemi normal havale işlemine göre vakit almaktadır. Bu anlamda da yapmış olduğunuz EFT işlemini bu süre içerisinde halletmeniz gerekir. Eğer EFT’yi haftasonu veya mesai saati dışında yaptıysanız vaktiniz vardır ancak eğer mesai saatleri içerisinde gerçekleştirdiyseniz bu durumda iptal için kısıtlı vaktiniz var demektir. Bunun için öncelikle Garanti Bankası telefon bankacılığı hizmetlerinin verildiği 444 0 333’ü arayarak müşteri temsilcisine bağlanmalı ve EFT iptalini talep etmelisiniz.

Tavsiye :  İslami Banka olan Kuveyt Türk ‘te Hesap Açma

Eğer ödeme karşı banka hesabına ulaşmadıysa, paranız anında geri hesabınıza aktarılır ancak eğer işlem gerçekleştiyse bu durumda EFT’nin geri alınması biraz vakit alabilmektedir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir