Anasayfa / Kredi Notu / Garanti Bankası Kredi Notu Öğrenme Hizmeti

Garanti Bankası Kredi Notu Öğrenme Hizmeti

Kredi kartı; kart sahibine harcamalarında nakit para ödemeksizin mal ve hizmet satın almalarını veya nakit para çekmelerini sağlayan ödeme aracıdır. Günümüzde kredi kartı büyük ihtiyaç haline gelmiştir. Tüketimin arttığı toplumda nakit ihtiyacı olan ancak yanında nakit parası bulunmayan bireylere nakit imkanı sağlar. Aynı zamanda kredi kartları insanları, yanında nakit para taşıma külfetinden kurtararak daha güvende olmalarını sağlar. 

Herkes Kredi kartı alabilir mi? 

Bankalar her kredi kartı talebinde bulunan müşteriye kredi kartı vermemektedir. Müşterilerde her kredi veren bankaya başvurmamalıdır. Bankalar kredi kartı talebinde bulunan müşterinin findeks raporuna bakarak daha önceki yıllarda kredi kartı kullanımına bakar. Aldığı kredi notuna, findeks raporuna, gelir bütçesine bakarak uygun görürse kredi kartı vermektedir. Eğer kredi kartı talebinde bulunan bir müşteri daha önceki yıllarda kredi kartı ödemeleri ile ilgili sorun yaşadıysa, ödemelerini geciktirdiyse veya ödemelerini yapmadıysa kredi puanı düşecektir. Kredi puanı düşen müşteriye bankalar kredi kartı için teminat olmayacaklardır. Dolayısıyla kredi kartı talebi geri çevirilecektir. 

Tavsiye :  Findeks Kredi Notu TC Kimlik Numarası İle Ücretsiz Nasıl Öğrenilir?

Garanti bankası da diğer tüm bankalar gibi müşterilerine kredi kartı verirken müşterinin kredi notuna bakmaktadır. Kredi kartlarını düzenli yatıran müşterilere kredi kartı verirken kredi kartı ödemelerini düzenli yatırmayan müşterilere kredi kartı olanağı sunmamaktadır. 

Tavsiye :  Türkiye’de Kredi Notu Ortalaması Kaçtır?

Garanti Bankası kredi notu nasıl öğrenilir?

Granti bankasının müşteriler için sunduğu cazip tekliflerle müşteriler kredi kartı talebinde bulunmaktadır. Diğer bankalar gibi garanti bankası da kredi notunu öğrenmektedir. Teknolojik imkanlardan yararlanıp intenet üzerinden Garanti Bankasının sitesine girip Garanti Bankası kredi notunuzu öğrenip ona göre kredi kartı talebinde bulunabilirsiniz.  Garanti Bankası kredi notu sorgulama servisi, eft, hesap işlemleri, fatura ödemeleri vs. gibi birçok işlemde kredi notu sorgulanabilir. Garanti Bankasının sitesine girip findeks raporunu öğrenmek için yaklaşık 7-15 TL arasında bir ücret ödemeniz gerekecektir. Bu ücreti yatırdıktan sonra gerekli intenet sitesine girip sizden istenilen bilgileri doldurmanız gerekecek. Bu bilgilerin doldurulması halinde kredi notunuzu öğrenebileceksiniz. Kredi kartı sorgulamalarında kredi kartı veren bankalara müşteri hakkında bilgi saylayan findeks raporu ile müşterilere hizmet sunulmaktadır. Bu rapor sonucu eğer müşteri kara listeye düşmemişse ve gelir seviyesi borçlanacağı tutarı ödeyebilecek düzeydeyse banka müşteriye talep ettiği kredi miktarını vermektedir. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir