Çarşamba , Kasım 21 2018
Anasayfa / Bilgi / Garanti Bankası Swift Kodu Öğrenme Ve Sorgulama

Garanti Bankası Swift Kodu Öğrenme Ve Sorgulama

Garanti Bankası, ülke genelinde hizmet veren köklü bankalar arasında yer almaktadır. Banka, yıllar boyunca her alanda kredi olanağı sağlamış ve müşteri potansiyelini artırma yolunda kampanyalar düzenlemiştir.

İhtiyaç kredisinden konut kredisine kadar birçok kredi, uzun vadeli ve düşük faiz oranlarıyla sağlanmıştır. Bunun yanı sıra Garanti Cep uygulaması sayesinde, şubeden gerçekleştirilen birçok işlem saniyeler içerisinde gerçekleştirilir hale gelmiştir. Üstelik bankanın alışveriş merkezleriyle yaptığı anlaşmalar sayesinde, müşteriler oldukça uygun indirim fırsatları yakalamaktadır.

Banka artık swift kodu üzerinden nakit para transferi yapmaktadır. İçeriğimizde Garanti Bankası Swift kod ve detayları yer alacak.

Tavsiye :  Sermayesiz İş Kurmak ve Sermayesiz İş Fikirleri

Swift kod nedir?

Swift kod, bireysel ve ticari uluslararası nakit akışı için güvenli bir sistemdir. Swift kodunun ilk dört harfi bankanın isminden alınmaktadır. Son iki hanesi ise Türkiye’nin kısaltılışı olan TR’dir. En son dört hanede de yerel bir kodlamayla, uluslararası para transferi işlemleri gerçekleştirilmektedir.

Üstelik swift kod üzerinden uluslararası yatırımlarda da bulunulmaktadır. Bankanın bu noktada diğer bankalara göre daha avantajlı olduğunu söylemek mümkündür. Garanti Bankası Swift kodu TGBATRIS harflerinden oluşmaktadır.

Tavsiye :  Ziraat Bankası Mutlu Altınlar Kampanyası Detayları ve Katılım Şartları

Yurt dışına para, döviz aktarımı bu sistem üzerinden gerçekleştirilmektedir. Üstelik banka özellikle de güvenlik anlamında bu noktada önemli adımlar atmıştır. Buradan müşteriler hem güvenli hem de hızlı bir şekilde uluslararası para transferi gerçekleştirebilmektedir.

Swift işlemi nasıl yapılır?

Döviz transferi işlemi gerçekleştirmek için yapılması gerekenler aşağıdaki gibidir;

Döviz hesabının,

İşlem ücretinin alınacağı hesabın,

 transferin gerçekleşeceği bankanın bulunduğu ülkeyi ve bankanın ilk harfini,

Transferin gerçekleştirileceği banka şubesinin bulunduğu şehrin ilk üç harfinin girilmesi gerekmektedir.

Tavsiye :  İng Bank E Vadeli Hesap İle Yüksek Faiz Kazancı Kampanyası

Bütün bu işlemlerin yerine bankanın Swift kodu girilerek de işlemler gerçekleştirilmektedir. Swift kodları 11 haneden oluşmaktadır. Eğer mevcut switft kodu 11 haneden az ise, sonuna x eklenerek 11 haneye tamamlanmalıdır.

Giriş işlemleri tamamlandıktan sonra kriterlere uyan ve sisteme tanımlı banka şubeleri liste şeklinde gösterilecektir.  Döviz transferi yapılmak istenen banka buradan seçilmelidir. Eğer transfer işlemi yapılacak banka görüntülenmiyor ise, işlemlerin şubeden gerçekleştirilmesi gerekmektedir. İşlemlerin saat 5’den önce yapılması halinde iki iş günü içinde para transfer olacaktır. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir