Anasayfa / Kredi Notu / Garanti İnternet Bankacılığı İle Kredi Notu Öğrenme İşlemleri

Garanti İnternet Bankacılığı İle Kredi Notu Öğrenme İşlemleri

Kredi notu, bankaların tüketicilere kredi kullandırırken yüksek ölçüde dikkate aldıkları bir uygulamadır. Kredi Kayıt Bürosu tarafından hesaplanan kredi notu, kişinin daha önceki kredi ve kredi kartı kullanımlarından yola çıkarak hesaplanmaktadır. 1 ile 1900 arasındaki kredi notu, düşük olanların kredi ve kredi kartı kullanımları zor iken, kredi notu yüksek olanlar ise kredi ve kredi kartı başvurularında genel olarak daha sık olumlu yanıt almaktadırlar. Bu yönden siz de kredi notunuzu öğrenerek, yapacağınız kredi ve kredi kartı başvurularında taşıdığınız kredi alabilme şansını öğrenebilirsiniz.

GARANTİ BANKASI MÜŞTERİLERİ KREDİ NOTUNU ANINDA ÖĞRENİYOR

Tavsiye :  Merkez Bankası Kara Listesi Nedir? Kara Listeden Nasıl Çıkılır

Gelişen teknolojik imkanlar ve intenetin yaygınlaşması ile beraber bankaların da sundukları hizmetlerde bu olanaklardan faydalanmakta olduklarını görüyoruz. Bu kapsamda Türkiye’nin önde gelen bankalarından birisi olan Garanti Bankası, müşterilerine intenet bankacılığı hizmetleri ile birçok kolaylık sağlamaktadır. Bunlar arasında bankanın resmi web sitesi üzerinden kredi notu sorgulama işlemi de yer almaktadır. Bu yönden Garanti Bankası müşterileri garanti bankası kredi notu sorgulama hizmetinden faydalanarak kkb raporu alabilmekte ve kredi notlarını öğrenebilmektedirler.

Genel olarak kredi notu öğrenme hizmeti ücretli olarak tüketicilere sunulan bir hizmettir. Bu ücret ise 6 TL ile 7 TL arasında değişmektedir. Eğer şimdi sizin de Garanti Bankası mevduat hesabınızda 6 TL tutarında bir bakiye mevcut ise aktaracağımız aşamalar ile kredi notunuzu kolaylıkla öğrenebilirsiniz;

Tavsiye :  Turkcell Sms İle Anında Kredi Notu Sorgulama Nasıl Yapılır?

1-İlk olarak Garanti Bankası’nın intenet bankacılığı hizmetlerinin verildiği resmi web sitesine girmeniz gerekmektedir. BU LİNK aracılığı ile bankanın resmi web sitesine giriş yapabilirsiniz.

2-Bankanın resmi web sitesine girdikten sonra sağ üst köşede yer alan müşteri girişi seçeneklerinden “Bireysel” seçeneğine tıklayınız. Böylelikle bankanın intenet şubesine bireysel müşteri olarak giriş yapabileceksiniz.

Tavsiye :  Findeks Not Danışmanım Hizmeti Kredi Notumu Yükseltir mi?

3-Açılan ekrandan müşteri numaranızı/T.C. kimlik numaranızı ve Garanti Bankası intenet bankacılığı şifrenizi girdikten sonra sisteme giriş yapabilirsiniz.

4-Sisteme başarı ile giriş yaptıktan sonra üst araç çubuğunda yer alan seçeneklerden “BAŞVURU” seçeneğine mouse ile yaklaşın ve açılan alt sekmelerden “KKB RAPORU” seçeneğine tıklayın. 

5-Açılan ekrandan “Risk Raporu” seçeneğine tıkladıktan sonra açılan ekrandan rapor bilgilerinin girişini yapın ve ardından işleme onay verin. Kredi notunuz bu işlemi tamamlamanız halinde tarafınıza bildirilecektir ve hesabınızdan bu hizmet için 6 TL tutarında bir bakiye alınacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir