Anasayfa / Hibe / Genç Çiftçi 2017 Yılı 50 Bin Lira Hibe Destek Şartları

Genç Çiftçi 2017 Yılı 50 Bin Lira Hibe Destek Şartları

Ülkemizde ekonomik kalkınmanın önünün açılması için uygulamaya konulan projeler arasında çiftçilere destek de ön planda yer alıyor. Genç çiftçilerin desteklenerek tarımsal arazilerin kalkındırılması ve yerli üretimin arttırılması için bir süredir çalışmalar devam etmekteydi. Mart ayında resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren genç çiftçi faizsiz kredi ve hibe imkanları bu anlamda öncü çalışma olarak gündeme geldi.

genç çiftçi başvuruları ne zaman başlıyor 

Başvurular Nisan ayının 7’sinde başladı ve ne yazık ki 2017 için sona erdi. Haziran 29’da açıklanan sonuçlar ile birlikte çiftçilere hibe dağıtımı da başladı. Toplamda maksimum 30 bin TL hibe sağlanan çiftçilerin isimleri bu sonuçlar ile açıklanmış oldu. 18-40 yaş arasındaki genç çiftçilere sağlanan hibe ile ekonomik kalkınmanın desteklenmesi hedefleniyor.

Tavsiye :  Kosgeb Hibe Düzenlemesi Güncel Şartlar Neler? Başvurular Nasıl Yapılacak

Bahsettiğimiz üzere 2017 için başvurular tamamlandı ve sonuçlar açıklandı ancak biz okurlarımıza 2018 yılında yol göstermesi adına 2017 yılı hibe desteğinin detaylarını açacağız. Çünkü bilindiği üzere Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı her yıl bu projeyi yürürlüğe sokmakta ve genç çiftçileri köylerine dönerek üretim yapmaları için teşvik etmektedir.

Tavsiye :  Eski Hükümlü ve Engellilere İŞKUR'dan İş Kurmaları için 50 Bin TL Hibe Desteği

genç çiftçi destek şartları 

Destek talep edecek olan çiftçinin 18-40 yaşında olması gerekmektedir. Türkiye Cumhutriyeti vatandaşı olup okur yazar olmak da aranan temel şartlardandır. Ayrıca çiftçiliği gerçekleştireceği alanda ikamet ediyor olmak da gereklilikler arasındadır.

genç çiftçi başvuru belgeleri 

Başvuru belgelerinin ibrazından önce gencciftci.tarim.gov.tr web adresinden ön başvurunun yapılması gerekmektedir. Bu başvurunun ardından eğer onay gelirse Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl veya İlçe Müdürlükleri’ne başvuru için gidilecektir. Burada sağlanacak olan belgeler ise;

Tavsiye :  Tavuk Çiftliği Kurmanın Yolları Ve Devlet Teşviki

1-Nüfus cüzdanı

2-Başvuru dilekçesi ve proje formu

3-Çiftçinin ve eşinin sigortasız olduğunu gösteren belge

4-Kişinin okur yazar olduğunu gösteren diploma yahut belge

5-Kişinin aynı bölgede ikamet ettiğini gösterir belge gibi evraklar bu anlamda genç çiftçi istenilen belgeler arasında yer almaktadır.

Kuruma sunulan genç çiftçi projeleri arasında onaylananlar için sağlanan genç çiftçi faizsiz kredi imkanları ile sağlanacak olan ekonomik kalkınmanın uzun vadede ihracatı arttırıp, ithalatı azaltması ve ekonomik dengeyi beslemesi bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir