Anasayfa / Bilgi / Gün İçinde Tasarruf Yapmanın 10 Yolu

Gün İçinde Tasarruf Yapmanın 10 Yolu

Tasarruflu olmak her ne kadar kolay görünse de aslında bir strateji gerektirmektedir. Şimdi de içeriğimizde 10 tasarruflu olma yöntemini sizlerle paylaşacağız.

1)Arkadaş çevrenize dikkat edin

Herkesin maddi giderleri aynı olmamakla birlikte herkes kendi bütçesine göre bir harcama yapmaktadır. Bu konuda arkadaşlarınızı bilgilendirmeniz ve onların da bu konuda anlayışlı olmalarını beklemeniz gerekmektedir.

2)Zaruri ihtiyaçlarınızı azaltmaya çalışın

Zaruri giderler kişinin ay içerisinde en çok harcadığı giderlerdendir. Bunlar özellikle de abur cubur gibi giderlerdir.

3)Harcamalarınızı birer birer not alın

Harcamalarınızı not almak, gereksiz yere harcadığınız paraları daha iyi görmenizi sağlayacaktır. Bu şekilde harcamalarınızı daha düzenli bir hale getirebilir ve kendinize sınır koyabilirsiniz.

Tavsiye :  Yapı Kredi Müşteri Numarası Öğrenme Bankacılık Kanalları

4)Televizyonunuzu gereksiz yere açık bırakmayın

Televizyonu izlediğinizden sonra açmanız, işiniz bittikten sonra kapatmanız önem taşımaktadır. Mümkün olduğunda televizyon karşısında uyuyakalmamaya çalışın. Unutmayın ki gözünüze gelmeyen masraflar birikir ve size maddi problemler yaşatabilir.

5)Gereksiz yanan ışıkları söndürün

Kimsenin olmadığı bir odada açık ışık gördüğünüz zaman söndürün. Evinizde gereksiz yere ışık yanmasına müsaade etmeyin, bu konuda gelen misafirlerinizi de uyarın.

6)Zararlı alışkanlıklarınızdan kurtulun

Her gün sigara içen birisinin sadece aylık sigara gideri 300 ile 400 TL arasında değişmektedir. Bunun yanında alkol de eklendiği zaman aylık gelirinizin büyük bir bölümünün sigara ve alkole gittiğinin farkında olacaksınız. Burada maddi yönün dışında sağlık açısından da kendinizi iyi hissetmeniz için zararlı alışkanlıklarından kurtulmalısınız.

Tavsiye :  Esnaf Kooperatif Kredisi Faiz Oranları ve Faiz Hesaplaması

7)İndirimleri takip edin

Alışveriş ihtiyaçlarınız için hem kaliteli hem de ucuz ürünleri tercih etmeniz gerekmektedir. Döviz kurlarının da artış göstermesiyle birlikte hem elektronik ürünler hem de kıyafetler ciddi anlamda bir ivme yakalamıştır.

8)İhtiyaçlarınızı sezon dışında karşılamaya çalışın

Kışlık giysi ve ayakkabı ihtiyaçlarınızı yaz ayında, yazlık ihtiyaçlarınızı da kış ayında karşılamaya çalışın. Sezon dışı ürünleri tercih etmeniz hem kaliteli hem de oldukça ucuz ürünler almanızı sağlayacaktır.

Tavsiye :  Maaşa Göre Kredi Hesaplama Uygulaması ( Güncel Faiz Oranları )

9)Eskimiş kıyafetlerinizi doğrudan atmayın

Eskiyen kıyafetlerinizi tamir edip kullanabiliyorsanız kullanmalısınız. Eğer giyemeyeceğiniz durumdaysa giyebilecek birisine vermelisiniz.

10)Toplu taşıma araçlarını idareli kullanın

Yakın olan bir yer için toplu taşıma araçlarını tercih etmeyin. Yürüyerek hem spor yapmış hem de tasarruf etmiş olacaksınız. Aylık hesaplama yaptığınız zaman toplu taşıma için yüklü miktarda bir tutar ödemekte olduğunuzun farkında olacaksınız. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir