Anasayfa / Konut Kredisi / Güncel Düşük Faizli Konut Kredisi Veren Bankalar ve Kredi Şartları

Güncel Düşük Faizli Konut Kredisi Veren Bankalar ve Kredi Şartları

Türkiye’nin moden dönemdeki şartlarına yakın bir mercek ile baktığımızda oldukça komplike bir süreçten geçtiğimiz söylenebilir. Özellikle son dönemde gerek çevresel faktörler ve gerekse içsel problemler Türkiye’de ekonominin dalgalanmasına ve bu dalgaların da uzun süredir devam ediyor olmasına neden olmuştur. Ülkenin aldığı göç oranının artması da bu anlamda çok etkili olmuştur. Özellikle de gayrimenkul piyasası bu bahsettiğimiz dalgalanmalardan büyük ölçüde etkilenmiştir ve an itibariyle gayrimenkul fiyatları oldukça yüksek bir çıtadan seyrederken ayrıca kira fiyatları da buna paralel olarak oldukça yüksek seviyelere ulaşmıştır.

Tavsiye :  Denizbank Konut Kredisi 2017

Bu anlamda kira yükü altında ezilen ve bu nedenle de bir an önce konut fiyatları daha da artmadan ev sahibi olmak isteyen çok sayıda kişi bulunmaktadır. Bu kişilerin bir kısmı erkenden harekete ederek ellerindeki finansal kaynaklar ile hemen konut alımı yapabilirken, kimilerinin ise ekonomik durumu böyle bir alıma yetmemektedir. İşte bu durumda da bireyler bankaların sunmakta olduğu konut kredisi finansmanına yönelmektedirler. Konut kredileri sayesinde bireyler aylık taksitlerini kira gibi ödeyerek vade sonunda ev sahibi olabilmektedir. Eğer bu yönden siz de en kısa sürede bir ev sahibi olmak istiyorsanız avantajlı faiz oranlarını sağlayan bankaların konut kredisi kampanyalarına başvurabilirsiniz. Bu anlamda biz sizler için yazımızda düşük faizli konut kredisi veren bankaları ele alacağız. Bakalım düşük faizli konut kredisi 2017 yılında hangi bankalar tarafından tüketiciler ile buluşturuluyor.

Tavsiye :  QNB Finansbank Evini Değiştirmek İsteyenlere Uygun Koşullarda Kredi Kampanyası

EN DÜŞÜK FAİZ ORANLARINI SUNAN BANKALAR

Yazımızın bu aşamasından sonra sizlere düşük faizli konut kredisi veren bankalar hangileri sıralayacağız. Siz bu faiz oranları ve bankalar arasından sizin için en uygun olanı tercih edebilir, başvurunuzu buna göre yapabilir ve hayalinizdeki eve kavuşabilirsiniz. İşte sizler için en düşük faizli konut kredisi veren bankalar;

Tavsiye :  20 Yıl Vadeli Konut Kredisi Veren Bankalar Faiz Oranları ve Şartlar

Ziraat Bankası %0.80

Halk Bankası %0.80

Vakıfbank %0.80

Deniz Mortgage %0.84

Türkiye İş Bankası %0.90

Garanti Bankası %0.90

Yapı Kredi Bankası %0.94

ICBC Bank %0.95

TEB %0.95

Anadolubank %0.95

Kuveyt Türk %1.03

Akbank %1.04

Ing Bank %1.05

HSBC Bank %1.25

Şekerbank %1.25 faiz oranı ile konut kredisi vermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir