Anasayfa / Hibe / Halı ve Oto Yıkamaya KOSGEB Destek Alınabilir mi? İşte Detaylar

Halı ve Oto Yıkamaya KOSGEB Destek Alınabilir mi? İşte Detaylar

Yeni bir işletme kurmak günden güne zorlaşmaktadır. Hayatın pahalılığına karşı dik kalabilen bazı tüketiciler fikirleriyle birlikte icraata geçebilmektedir. Fikri olup maddi konularda eksikleri olan kişiler de bankalardan kredi çekmekte ve işlerini başlatabiliyor. Her ne olursa olsun küçük ve orta işletmeci olarak adlandırabileceğimiz iş grubu sıkıntılar çekebilmektedir. Öneğin fatura masrafları, malzeme eksikliği, talep doğrultusunda gerçekleştirilmesi gereken bir hizmet olduğunda ekstra bir maddi yüke girebilmektedirler. İşte bu noktada ortaya KOSGEB çıkmaktadır.

 Küçük ve orta ölçekli işletmeleri geliştirme ve destekleme idaresi başkanlığı KOSGEB, işletme sahiplerine veya işletme sahibi olmak isteyen girişimcilere destek veren devlet destekli bir kurumdur. Kosgeb’e varolan bir işletmenin katılabileceği gibi, henüz var olmayan ve kurulacak olan bir işletme için de başvuru yapılabilmektedir. KOSGEB belirli şartları sağlayan işletme sahiplerine 50.000 TL ‘ye kadar hibe sunmaktadır. 1 yıl sonrasında ise 10.000 TL ‘ye kadar kredi imkanı sağlanmaktadır. 

Tavsiye :  Ev Hanımları İş Kurma Hibe Kredisi Nasıl Alabilir? Bu Yardıma Hangi Projeler ile başvuru yapabilirler

KOSGEB ŞARTLARI NEDİR ?

Küçük ve orta ölçekli işletmeleri geliştirme ve destekleme idaresi başkanlığı KOSGEB’e başvurmanız için öncelikle yapacağınız işe dair İş planı’nı KOSGEB’e sunmak zorundasınız. Eğer iş planı nasıl hazırlanır bilmiyorsanız bunun için çalışan firmalar mevcuttur. Daha sonrasında ise KOSGEB ‘in kurmuş olduğu girişimcilik kurslarına katılmak zorundasınız. Projenizin oldukça titiz ve dikkatli bir şekilde hazırlandığından emin olun. Daha sonra şirketinizin kuruluşunu gerçekleştirin ve tüm masraflarınızı faturalandırmayı unutmayın. 

Tavsiye :  İşyeri Açmak İsteyene 4 Farklı Girişimcilik ve Hibe Destekleri Veriliyor

Eğer halı ve oto yıkama KOSGEB desteği istiyorsanız sizin de yapmanız gereken şeyler %90 oranında bunlar. Son dönemde oldukça popülerleşen ve gayet iyi bir kâr oranına sahip olan halı ve oto yıkama işletmeleri için yapılan bir çok yatırım olumlu sonuçlanmıştır. Konumu güzel bir yerde olan ve hizmeti en az orta seviyede olan işletme sahipleri çok büyük kazançlar sağlamaktadır. Ancak KOSGEB desteğini alabilmeniz için bazı özel durumlu cihazlara sahip olmanız öncesinden gereklidir. Bunlar şu şekilde sıralanabilir.

Tavsiye :  TKDK Büyükbaş Hayvancılık Hibe Kredisi 2018 Başvuruları

-Hava kompresörüne sahip olmanız gerekmektedir.

-Köpük tankı almanız gerekmektedir.

-Yıkama tabancanızın olması gerekmekte.

-Koltuk yıkama makinesi

-Lastik parlatma ürünleri

-Hava hortumu ‘na sahip olursanız başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir