Anasayfa / Gündem / Halkbank Borç Kapatma Kredisi 2017 Kampanyaları

Halkbank Borç Kapatma Kredisi 2017 Kampanyaları

Hayatın belirli dönemlerinde kişi maddi ihtiyaçlarını karşılamakta zorlanabilir. Birçok sebepten ötürü bu durum meydana gelebilmektedir. Kişi her ne kadar gelir ve giderlerini plan yapmış olsa da, ortaya çıkan ani durumlar ciddi masraflara yol açabilmektedir. Bu durumda da normal şartlarda ödenen borçlar ödenmemeye başlayabilir.

Bu durumda da kişinin borçlarını ödeyebilmesi için 2 seçenek vardır. İlki bankadan yapılandırma talebinde bulunmaktadır. Kişi borcu ödeyemeyeceğini bankaya belirtmesi halinde borç yapılandırılır. Ancak bu talep her zaman onay almamaktadır. İkinci bir seçenek ise bankaların borç kapatma kredileridir. Birçok banka tüketicilerin ekonomik anlamda yaşadığı mağduriyetleri giderebilmek adına bu kampanyaları düzenlemektedir.

Tavsiye :  Kara listeden Ne Zaman Silinirim?

Borç kapatma kredileri genellikle uzun vadeli ve düşük faiz oranlarıyla tüketiciye sağlanmaktadır. Birçok yere borçlu olan kişi bu krediyle bütün borçlarını tek bir kanaldan ödemeye başlar. Bu tüketiciyi hem rahatlatır hem de finansal olarak düzenlemeye gitmesine olanak sağlar.

Halkbank borç kapatma kredisi

Halkbank, Dost Konut Kredisi kampanyası ile tüketicilerin borçlarını rahatlıkla kapatmasına imkan sağlamaktadır. Bu noktada bankanın birçok avantaj sağladığını da söylemek mümkündür. Bunlardan bir tanesi kredi tahsis ücretinin alınmamasıdır. Bunun yanı sıra sağlanan kredi 180 aya kadar vade fırsatıyla sağlanmaktadır.

Tavsiye :  Teb Tarımsal Proje Kredisi Şartları Nelerdir

Dost Konut Kredisi detayları nelerdir?

Kampanya kapsamında 100.000 TL borç kapatma kredisi için 180 aya kadar vade sağlanmaktadır.

120 ay vadeyle 100.000 TL kredi sahibi olan kişiye yüzde 1.09 oranında faiz uygulanır. Tüketici kredi tahsis ücreti ödemez. Kredi için toplam masraf tutarı ise 805,76 TL’dir.

180 ay vadeyle 100.000 Türk Lirası değerinde kredi sahibi olan kişi için yüzde 1.11 faiz uygulanır. Kredi tahsis ücreti talep edilmeyen bu kredi için 805,76 TL masraf çıkmaktadır.

Tavsiye :  Faizsiz Banka Albaraka Türk Hesap Açma İşlemleri

Bu masrafların 650 TL’si ekspertiz ücreti, 155,76 TL’si ise ipotek ve tesis ücretidir.

Aranan şartlar nelerdir?

Borç kapatma kredisinden faydalanacak kişinin, bankalara borçlu olması gerekmektedir. Tüketicinin banka şubesine sadece hesap cetveli teslim etmesi gerekmektedir.

Hangi bankalar borç kapatma kredisi finanse eder?

Ziraat Bankası, İş Bankası, Vakıfbank, Yapı Kredi, Garanti Bankası, Akbank, TEB, Halk Bankası.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir