Anasayfa / Esnaf Kredisi / Halkbank Sıfır Faizli İşletme Kredisi Kampanyası Şartları

Halkbank Sıfır Faizli İşletme Kredisi Kampanyası Şartları

Türkiye’nin en büyük ve güvenilir bankalarından birisi olan Halkbank tüketiciler için her zaman bir fırsat kapısı olarak görülmektedir. Bunun da bilincinde olan Halkbank yönetimi halka yönelik kampanyaları ve kredi fırsatları ile her zaman ilk tercih edilen bankalardan birisi olmayı başarmıştır. Özellikle de esnaflar için kredi konusunda büyük kolaylıklar sağlayan Halkbank’ın çeşitli esnaf kredileri bulunmaktadır. HalkbankKOBİ veya Halkbank işletme kredisi adı altında olan bu kredi çeşitleri şu şekilde banka tarafından belirtilmiştir.

KAYBOLMAYA YÜZ TUTAN MESLEK KOLLARINDA FAALİYET GÖSTERENLERE KREDİ

Halkbank tarafından yapılan açıklama şu şekilde ; 193 sayılı Gelir Vergisi Kanununun 9’uncu maddesinde belirtilen, geleneksel, kültürel, sanatsal değeri olan kaybolmaya yüz tutan meslek kollarında faaliyet gösteren ve “Esnaf Vergi Muafiyet Belgesi” sahibi esnaf ve sanatkarlar % 100 faiz indirim imkanı ile kredi kullanabilmektedir. 

Tavsiye :  Devlet Destekli İş Kurma ve İşyeri Açma Kredisi

Başvuru tarihi itibarıyla son 5 yıl içinde, 2016 Yılı KOSGEB Sıfır Faizli İşletme Kredisi Faiz Desteği Protokolü ile 2017 yılı KOSGEB Sıfır Faizli İşletme Kredisi Faiz Desteği Protokolü kapsamında KOSGEB destekli krediler hariç, diğer kamu kurum ve kuruluşların faiz ve/veya hibe desteği niteliğindeki desteklerini alan esnaf ve sanatkarlar bu krediden faydalanamayacaktır.

Tavsiye :  Esnaf Kefaletten Kredi Çekmek İsteyenler için Kosgeb Engeli Kalktı

USTALIK BELGESİ SAHİBİ OLUP YENİ İŞYERİ KURAN GİRİŞİMCİ ESNAF VE SANATKARLARA KREDİ

3308 sayılı Mesleki Eğitim Kanunu kapsamında, kredi başvuru tarihi itibariyle en az 3 yıllık ustalık belgesine sahip olan ve ustalık belgesiyle ilgili meslek kolunda, son 1 yıl içinde kendi adına işletme kurduğunu belgeleyen girişimci esnaf ve sanatkârlara, bu Karar kapsamında 01/01/2015 tarihinden itibaren % 100 faiz indirim imkanı ile kredi kullanabilmektedir.

Başvuru tarihi itibarıyla son 5 yıl içinde, 2016 Yılı KOSGEB Sıfır Faizli İşletme Kredisi Faiz Desteği Protokolü ile 2017 yılı KOSGEB Sıfır Faizli İşletme Kredisi Faiz Desteği Protokolü kapsamında KOSGEB destekli krediler hariç, diğer kamu kurum ve kuruluşların faiz ve/veya hibe desteği niteliğindeki desteklerini alanlar ile son bir yıl içinde ticari faaliyetini veya vergi mükellefiyetini sonlandıranlar bu krediden faydalanamayacaktır.

Tavsiye :  Turizm Kredisi Veren Bankalar

GENÇ GİRİŞİMCİ ESNAF VE SANATKARLARA KREDİ

30 yaşını doldurmamış ve KOSGEB Girişimcilik eğitimine katılmış kişilere 100.000 TL ‘ye varan kredileri 0 faizle kredi veren bankalar kategorisinde yer alan Halkbank aracılığıyla çekebilmektedir. 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir