Anasayfa / İhtiyaç Kredisi / HSBC İpotekli İhtiyaç Kredisi

HSBC İpotekli İhtiyaç Kredisi

Birçok kişi ihtiyaçlarını geciktirmemek için bankaların kredi kampanyalarından faydalanmaktalar. Burada bankalar da müşterileri için uzun vadeli ve düşük faizli kredi imkanları tanıyarak gecikmiş hayallere yardımcı olmaktadır. İpotekli ihtiyaç kredisi ise birçok kişi tarafından aynı anda çekilebilmekte ve banka burada herhangi bir nakit talebinde bulunmamaktadır.

İpotekli ihtiyaç kredisi konusunda hsbc ihtiyaç kredisi diğer bankalar arasında oldukça avantajlıdır. Finansal ihtiyaçları anında karşılayabilmek için ipotekli ihtiyaç kredisinin daha çok tercih edilmesinin sebebi, diğer kredilere göre daha uygun koşullu olmasıdır.

Hsbc İhtiyaç kredisi hesaplama nasıl yapılmaktadır?

Tavsiye :  İng Bank Sms İle Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır? ( Hızlı Başvuru )

HSBC ihtiyaç kredisi bankanın web sitesi üzerinden kolaylıkla yapılmaktadır. Hesaplama aracında çekilmek istenen para tutarı ve vadeler girilir. Böylelikle kendi bütçenize uygun kredi imkanlarından faydalanabilirsiniz. Banka 48 aya kadar vade imkanı tanımaktadır. Banka burada kredi çekecek kişinin aylık gelirlerini göz önünde bulundurarak buna göre bir kredi tutarı da önermektedir.

İpotekli kredilerde uygulanan aylık faiz oranı kredi tutarına göre değişkenlik göstermektedir. Öneğin 50.000 TL 36 ay vadeli kredi için yüzde 1.40 oranında aylık faiz uygulanmaktadır. Bunun yanında 250 TL kredi tahsis ücreti, 750 TL ekspertiz ücreti, 173 TL ipotek tesis ücreti, 166 TL dask, 157 TL konut sigortası ve 682TL kredili hayat sigortası talep edilmektedir. Burada toplam 2.178 TL toplam masraf ödemesi yapmanız gerekmektedir.

Tavsiye :  Garanti Çok Avantajlı Bayram Kredisi Faiz Oranları ve Başvuru Şartları

Başvuru için gerekli belgeler nelerdir?

İpotekli ihtiyaç kredisi için T.C. kimlik belgesi, sürücü belgesi veya pasaport gerekmektedir. Yabancı uyruklular için pasaport ve oturma izni belgesi gerekmektedir.

Ücretli çalışanlar için son aya ait maaş bordrosu, serbest meslek sahipleri için vergi levhası gerekmektedir.

Tavsiye :  KYK Yurt Dışı Master Eğitim Kredisi Almak Avantajlı Mı?

İpotek ettirilecek tapu fotokopisi, son aya ait SGK bildirgesi, serbest meslek sahipleri için ticaret sicil gazetesi talep edilmektedir.

Başvuru formunda ipoteklenen ev adresine ait bütün faturaların kişinin kendi adına düzenlenmiş olması gerekmektedir.

Bankanın kefil talep ettiği durumlar nelerdir?

Eğer kişinin üzerine bir maaş veya bir gelir görünmüyor ise banka burada kefil talep edebilmektedir. Bunun yanında ağır suç işleyen bir kişi için de kefil talep edilmekte. Kefil gösterilen kişinin sicilinin temiz olması da kredi almak için önem taşımaktadır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir