Anasayfa / İhtiyaç Kredisi / HSBC’den Düşük Kredi Notu Olanlara İhtiyaç Kredisi Fırsatı ( UYGUN FAİZLE )

HSBC’den Düşük Kredi Notu Olanlara İhtiyaç Kredisi Fırsatı ( UYGUN FAİZLE )

Kredi notu, geçmişteki bankacılık işlemlerine göre iyi veya kötü durumdadır. Kredi kartı veya kredi borcunu düzenli olarak ödeyen kişi, kredi notuyla bankacılık ilişkilerinde genellikle olumlu yanıtlar almaktadır. Ancak daha önce icra takibi olan ve borcunu düzenli olarak ödeyemeyen kişilerin kredi notu düşük olmaktadır.

Kredi notu, bankanın müşteriye yönelik bir değerlendirmesi anlamına da gelmektedir. Müşterinin ne kadar risk taşıdığı kredi notuyla göz önünde bulundurulur. Sonuç olarak bankalar da verdiği krediyi belirli bir süre içerisinde geri almak istemektedir. Bu durumda da müşterinin borç ödeme potansiyeli göz önünde bulundurulur ve buna göre kredi talepleri değerlendirilir.

Tavsiye :  Kefilsiz Kredi Başvurusu Şartları Neler

HSBC yüksek ve düşük kredi notuna göre kredi

HSBC, iki farklı kredi notu için de ayrı ayrı krediler düzenlemiştir. Müşteri yelpazesini genişletmek için atılan bu adımla, kredi talebi reddedilen müşterilere de olanak sağlanmıştır.

Düşük kredi notu için sağlanan ihtiyaç kredisinde faiz oranları tahmin edildiği üzere daha yüksek olmaktadır. 10.000 Türk Lirası kredi ihtiyacı olan bir kişiye aylık yüzde 1.65 oranında faiz uygulaması yapılmaktadır.

Tavsiye :  KrediGO Yüzde 1,09’dan Başlayan Faiz Oranları İle İhtiyaç Kredisi

Bu durumda tüketicinin ödeyeceği aylık taksit tutarı 528 TL’dir. HSBC’de diğer bütün bankalar gibi kredi tutarının yüzde 0.5’i oranında kredi tahsis ücreti almaktadır. Kredinin yıllık maliyeti yüzde 25.72 iken, aylık maliyeti ise yüzde 2.14’tür.

Yüksek kredi notuna ihtiyaç kredisi

Yüksek kredi notuna sahip olan müşteriler, düşük kredi notuna göre çok daha düşük faiz oranlarıyla kredi sahibi olmaktadır. Aylık yüzde 1.33 faiz uygulaması yapılmaktadır. 10.000 TL ihtiyaç kredisi için 24 aya kadar vade imkanı sağlanmaktadır. Bu durumda ödenecek aylık taksit tutarı 505 TL olarak hesaplanmıştır.

Tavsiye :  İşe Yeni Giren Biri Kredi Çekebilir mi? Hangi Bankalar Kredi Verir?

Bankanın talep ettiği iki fazladan ücret söz konusudur. Bunlardan bir tanesi kredi tahsis ücreti ve bir tanesi de hayat sigortasıdır. Kredi tahsis ücreti kredi tutarının binde başı kadarıdır. Bunun yanında banka, geri ödemeyi güvence altına alabilmek adına hayat sigortasını zorunlu kılmaktadır. Hayat sigortası ile tüketicinin başına bir kaza geldiği zaman, ödeme sigorta firmasından tahsil edilir. Bu durumda tüketicinin varisleri de borçlu durumda olmaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir