Anasayfa / Kredi Notu / ING Bank Kredi Notu Sorgulama Hizmeti

ING Bank Kredi Notu Sorgulama Hizmeti

Bankalar tüketicilerin itiyaçları olan birçok konuda onlara finansal kaynak sağlamaktadır. Ancak bu finansal kaynağı kişilere sunarken genel olarak onların belirli şartlara sahip olmasını talep ederler. Bu şartların sağlanmaması bankalar açısından kişilerin kredilendirme konusunda uygun olmadığına işaret etmektedir. Bankaların bu değerlendirmeleri ise çeşitli faktörlere göre farklılık göstermektedir. Kişinin gelir durumu ve kredi notları bu konuda büyük ölçüde önem arz etmektedir. Eğer kişinin gelir durumu önek olarak alacağı kredinin aylık taksitini karşılamak için yetersiz olduğunda banka size kredi vermekten mantıklı olarka kaçınacaktır. Bunun yanı sıra bankalar kredi notunu da büyük ölçüde önemserler. 

Tavsiye :  Findeks Kredi Notu TC Kimlik Numarası İle Ücretsiz Nasıl Öğrenilir?

Kredi notu, Kredi Kayıt Bürosu tarafından hesaplanmakta olan bir puan sistemidir. Bu sistem kişinin kredilendirilebilir olup olmadığını önemli ölçüde belirlemektedir. Bu anlamda kişinin kredi notu hesaplanırken kredi kayıt bürosu kişilerin kredi kartı ve kredi kullanımını dikkate almaktadır. Kişiler eğer kredi borçlarını zamanında ödemiyorlarsa bu durumda kredi kayıt bürosu tarafından kişilerin notu düşürülmektedir. Notu düşük olan kişiye ise bankalar kredi sağlamaktan kaçınmaktadır. Çünkü bu kişiler borç ödeme konusunda bankalara yeterli güveni vermemektedir. Bunun için de kişiler kredi notlarını yükseltmenin yollarını aramalıdırlar. Kredi notunu yükseltmek için kişilerin öncelikle var olan tüm kredi borçlarını kapatmaları ve daha sonra kredi kullanımlarında borçlarını ödeme işlemini tam zamanında yapmaları gerekmektedir.

Tavsiye :  Kredi Notuna İtiraz veya Findeks Risk Raporuna İtiraz Etme Nasıl Yapılır

KREDİ NOTUNUZU HEMEN ÖĞRENİN

Kredi notunuzu öğrenmeniz, notunuzu yükseltebilmeniz ve ayrıca kredi başvurusu yapacakken yeterliliğe sahip olup olmadığınızı öğrenebilmeniz için gereklidir. Bu anlamda kredi notunuzu öğrenebilmek için ING Bank’tan faydalanabilirsiniz. Şimdi ing bank kredi notu sorgulama hizmetinden faydalanmak üzere bankanın ATM’lerinden ve bankanın resmi web sitesinden faydalanabilirsiniz.

Tavsiye :  TURKCELL ile Kredi Notu Sorgulama

İNTERNET BANKACILIĞI: ING Bank intenet hizmetleri aracılığı ile kredi notunuzu sorgulamak için bankanın intenet bankacılığı hizmetlerinden faydalanmak üzere resmi web sitesi üzerinden müşteri girişi yapmanız gerekmektedir. Ardından işlemler menüsünden Kredi Risk Raporu sekmesini seçerek notunuzu sorgulayabilirsiniz.

ATMLER: ING Bank’ın ATM’leri aracılığı ile kredi notunuzu öğrenmek için kredi risk raporu işlemlerine kartsız işlemlerden erişim sağlayarak kredi risk raporu sekmesinden notunuzu öğrenebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir