Anasayfa / İhtiyaç Kredisi / İpotek ile İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar ve Kredi Şartları

İpotek ile İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar ve Kredi Şartları

Tüketiciler ortaya çıkan çeşitli ihtiyaçlar için birbirinden farklı tutarlarda finansal kaynağa ihtiyaç duyarlar. Kimi zaman bu ihtiyaçlar kişinin şahsi geliri ile karşılanabiliyorken, kimi zaman bu mümkün olmamaktadır. Bu durumda da kişiler bankalardan finansal kaynak talep etmektedirler. Ancak kimi zaman banka kredileri için belirlenen üst limitler de kişiler için yeterli olmamaktadır. Bu durumda da kişiler bankalara yüksek tutarlı bireysel ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunmaktadırlar ve bunun için de bankalar ipotek uygulaması yapmaktadırlar.

İpotek, bankanın bir gayrimenkul üzerine rehin koymasıdır. Yani kişiye verilen yüksek tutarlı bireysel ihtiyaç kredisi için güvence olarak bir taşınmaz banka tarafından rehin alınır ve kişi bu taşınmazı satamaz veya devredemez. Bu sayede eğer kişi kredi borcunu ödeyemez duruma gelir ve ödemezse, banka bu taşınmazı satışa çıkararak borcu bu şekilde tahsil eder. Diğer yandan taşınmazdan ipoteğin kaldırılabilmesi için ise bankaya olan borcun tamamının kapatılması gerekmektedir. Siz de eğer yüksek tutarlı bireysel ihtiyaç kredisi kullanmak istiyorsanız ipotekli ihtiyaç kredisi veren bankalara başvuru yapmalısınız.

Tavsiye :  Kredi Sicili Bozuk Olanların Sicili Temizlenecek mi? Sicil Affı Uygulandı mı

İPOTEKLİ KREDİ VEREN BANKALARDAN FİNANSAL KAYNAK SAĞLAYIN

Türkiye’de ipotekli kredi veren bankalar bulunmaktadır. Bu bankalar ise; Ziraat Bankası, QNB Finansbank, TEB, Akbank, Garanti Bankası, Halkbank, Vakıflar Bankası, Türkiye İş Bankası, HSBC ve Denizbank’tır. Bu bankalar kefil talep etmeksizin gayrimenkul ipoteğinize karşılık yükek tutarlı bireysel ihtiyaç kredisi kullandırmaktadır.

Tavsiye :  Garanti Çok Avantajlı Bayram Kredisi Faiz Oranları ve Başvuru Şartları

HALK BANK İPOTEKLİ İHTİYAÇ KREDİSİ

Türkiye’nin önde gelen kamu bankalarından birisi olan Halk Bank, ipotekli bireysel ihtiyaç kredisi ile 100 bin TL’ye kadar kredi vermektedir. Kredi için maksimum vade süresi olarak 48 ay verilmekte ve faiz oranı ise %1.15 olarak uygulanmaktadır. Banka bu şekilde yaptığı kredilendirme için ipoteklenecek olan konuta ekspertiz değeri biçmektedir ve ekspertiz için 650 TL, ipotek bedeli olarak ise 155.76 TL tahsil etmektedir. 100 bin TL tutarındaki bireysel ihtiyaç kredisi için ise ödenmesi gereken tahsis bedeli 525 TL’dir. 

Tavsiye :  Kesin Onaylı Kredi Başvurusu

Şimdi siz de en yakın Halk Bank şubesine; T.C. kimlik belgesi, ikametgah belgesi, gelir belgesi ve ipoteklenecek gayrimenkule ait tapu belgesi ile birlikte giderek başvurunuzu yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir