Anasayfa / İhtiyaç Kredisi / İpotekli Kredi Nedir? İpotek İle En Fazla Ne Kadar Kredi Verilir?

İpotekli Kredi Nedir? İpotek İle En Fazla Ne Kadar Kredi Verilir?

Değişen dünya şartlarında pek çok gelişme insanları daha fazla ihtiyacın içine sokmaktadır. Bu ihtiyaçları ile birlikte insanlar ekstra masraf yüklerinin altına girmektedir. Kimisi bu masrafları karşılayabilirken kimisi ise yeterli bütçesi olmadığı için bu masrafın altında ezilmektedir. Acil ihtiyaçlarla birlikte uzun vadeli ihtiyaçlar da bulunmaktadır. Bu tarz ihtiyaçları ve istekleri gidermek isteyen kişiler de en yaygın yöntem olan kredi çekme yöntemini kullanmaktadır. Bankalar aracılığıyla çekilen krediler ile birlikte tüketiciler istedikleri ihtiyaçlarına kavuşmaktadır.

Krediler bankalar aracılığıyla tüketiciye verilmektedir. Bankalar tüketicilerin talepleri doğrultusunda kredi vermeleri mümkündür. Belirli faiz oranları ve vade seçenekleriyle bankalar tüketicilere kredi sağlamaktadır. Bankaların bu kredileri çeşitli isimler altında verdikleri biliniyor. Taşıt kredisi, konut kredisi ve bireysel ihtiyaç kredisi olarak adlandırılabilecek olan bu kredi çeşitleri için belirli şartlar aranmaktadır. Üstelik durum bunla sınırlı da kalmayıp bankalar arasındaki rekabetten dolayı farklı faiz oranları ve vade seçenekleri sunmaktadır. Tüketiciler de bu fırsatlar arasında kendileri için en uygun olanı seçmektedir.

Tavsiye :  Denizbank Hoşgeldin Kredisi Faiz Oranları ve Hesaplaması ( MASRAFSIZ KREDİ )

İPOTEKLİ KREDİ NEDİR ?

Bankalar verdikleri kredilerin karşılığını görmeyi isterler. Çünkü kredi vermek kendileri için bir müşteri kazanmanın yanı sıra aynı zamanda faiziyle birlikte parayı geri kazanmaktadır. Bankalar bu yüzden güvenli bir şekilde kredi verebilmek için teminat ister. İpotek de bu güvencelerden bir tanesidir.

Tavsiye :  En Uygun 15 Bin TL Bireysel Kredi

Genellikle taşıt kredisi ve konut kredisinde kullanılan ipotek yöntemi zaman zaman bireysel ihtiyaç kredisinde de başvurulan bir yöntemdir. Taşıt kredisi alırken bankalar genellikle satın alınacak olan aracı ipoteklemektedir. Aynı şekilde de konut kredisinde satın alınacak evin ipotek altına alınması gerekmektedir. Bu şekilde bankaların size vereceği kredi tutarı da yükselmektedir.

Tavsiye :  50.000 TL Kefilsiz Kredi 48 Ay Vadeli Hesaplama Tablosu

Bireysel ihtiyaç kredisi çekecek olan kişilerde aranan özelliklerden bir tanesi kredi notunun yüksek olmasıdır. Eğer kredi notunuz düşükse ve ihtiyacınız olan krediyi size banka vermiyorsa ipotek yöntemine başvurabilirsiniz. Öneğin 50.000 TL kredi çekmek istiyorsanız ama krediniz buna yetmiyorsa o zaman üzerinize olan bir gayrimenkul veya aracınızı ipotek altına alarak daha fazla kredi çekme imkanınız da bulunabilir. İpotekli kredi çekmek istiyorsanız kredi çekmek istediğiniz bankanın şubesine giderek daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir