Anasayfa / İhtiyaç Kredisi / İş Bankası Borç Kapatma Kredisi 2017 ( Detayları Öğren )

İş Bankası Borç Kapatma Kredisi 2017 ( Detayları Öğren )

Tüketiciler bankalardan kredi kullanırken genellikle ihtiyaçlarına odaklı olarak bu kredileri alırlar. Bankalardan alınacak olan konut, taşıt veya bireysel ihtiyaç türündeki bu kredilerin belirli bir vade süresince bankaya faiz oranı ile birlikte geri ödenmesi gerekmektedir. Aksi halde yasal takip süreci başlatılabilir, kara listeye alınabilir ve ilerleyen süreçte bir daha kredi kullanamayacak duruma gelebilirsiniz. Hele bir de birden çok bankaya çeşitli kredi borçlarınız var ise bu durumda işiniz biraz daha karışık demektir. Bütçeniz eskisi kadar güçlü değilse veya borçlarınız siz hiç fark etmeden kabardıysa, bu durumda karşılaştığınız zorluk için borç kapatma kredisinden faydalanabilirsiniz.

Tavsiye :  ING Bank Kredi Notuna Göre İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

BORÇ KAPATMA KREDİSİ NEDİR?

Borç kapatma kredisi, bugün neredeyse tüm mevduat bankaları tarafından sağlanan özel bir kredi türüdür. Aslında ihtiyaç kredisinin ta kendisidir. Bu kredi için başvuru yaptığınızda, başvuru yaptığınız banka sizden diğer tüm bankalara olan borçlara ilişkin evrakları talep eder. Daha sonra sizinle bir sözleşme imzalayarak, tüm bu kredi borçlarının ödemesini gerçekleştirir ve bu ödemenin tutarı kadar kendi bünyesinde size kredilendirme açar. Siz de bu sayede birden çok banka yerine artık tek bir bankaya karşı kredi borcuna girmiş olursunuz. Yeni kredi için en uzun vade seçeneği uygulanabilir durumdadır (ihtiyaç kredisi kategorisi için maksimum 48 ay) ve banka size yeni ve sabit bir faiz oranı sunarak bu kredi borcunuzu ödemenizi ister.

Tavsiye :  Yapı Kredi Makine Donanım Kredisi

İŞ BANKASI’NDAN BORÇ KAPATMA KREDİSİ

İş Bankası’nın oldukça avantajlı faiz oranlarına ve vade seçeneklerine sahip bireysel ihtiyaç kredilerinden faydalanarak bankalara olan kredi borcunuzu İş Bankası’nda birleştirebilirsiniz. Bu sayede hem daha düşük taksit tutarları ödersiniz hem de tek bir banka üzerinden ödemenizi gerçekleştirerek rahatlayabilirsiniz.

Tavsiye :  TEB Kredi Başvuru Sonucu Öğrenme

İŞ BANKASI’NDAN AVANTAJLI KREDİ

Önek olarak bankalara olan toplamda 15 bin TL tutarındaki kredi borçlarınızı kapatmak için İş Bankası’ndan 15 bin TL tutarında kredi aldığınız zaman, 48 ay vade süresi için uygulanan faiz oranı %1.33’tür. Bu kapsamda da bankaya aylık olarak ödemeniz gereken taksit tutarı 449,71 TL’dir. Vade sonundaki toplam ödeme tutarınız ise 21.586,08 TL’dir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir